İvana namaz kılıyor, Linet Kuran'ı Kerim dağıtıyor

İvana namaz kılıyor, Linet Kuran'ı Kerim dağıtıyor

Geride bıraktığımız hafta ünlü isimlerin bir araya geldiği iftar yemeğinde namaz kıldığını açıklayan İvana Sert’ten hemen sonra bu defa da magazin basını için sahur yemeği veren Linet’in dağıttığı Kuran’ı Kerim’ler konuşuluyor.

Şarkıcı Linet Ve menajeri Suat Filiz, magazin basını için bir sahur yemeği organize etti. Yaklaşık 40 kişinin katıldığı sahur yemeği öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Linet şunları söyledi. ‘'Bu gece hayatımın en önemli gecesi. Maneviyat olarak da en önemli gecesini yaşıyorum. Gerçekten inanılmaz duygulandım. Burada sizlerle sahur yapmak inanılmaz bir duygu. Teşekkür ederim geldiğiniz için. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Herkes iftarı bu şekilde verir ama biz sizlerle değişiklik yapalım sahur yapalım diye sözleştik.
Ayağınıza sağlık, hepinize teşekkür ederim. Sizi her köşe de gördüğümde ne yapabilirim acaba diye düşünürken böyle maneviyat dolu bir günde bir arada olmamız beni de çok duygulandırdı.


Ben bir azınlık olabilirim, farklı bir dinden olabilirim ama bu gece de size nasıl bir hediye verebilirim maneviyatımızı daha çok kuvvetlendirecek olan, Kuran'ı Kerim'in Türkçe mealini sizlere hediye etmeyi uygun gördüm. Ben de okuyacağım.
Çünkü Allah'ın emrettiği bütün kitaplar aynıdır. İsrail doğumlu olmam orada daha güvenli olmamla alakalı bir durum değil, ben kendimi en güvenli Türkiye'de hissettim. 500-600 yıllık geçmişi olan bir ailenin evladıyım ve Türkiye'de bu topraklarda Osmanlı dönemi itibarıyla buranın ekmeğini buranın suyunu yedim ve havasını teneffüs ettim. Bu gece beni farklı bir boyuta taşıdınız'' dedikten sonra saz ekibini yanına çağıran Linet, Bülbül Hoca'dan ‘Bülbül Kasidesi' ilahisini okudu.
Sahur yemeği sonrası gazetecilerle tek tek vedalaşan Linet, onlara Kuranı Kerim'in Türkçeye çevrilmiş olan mealini basın mensuplarına hediye etti.