Kızılcık Şerbeti setinde kriz! Müjde Uzman taklidi işinden etti

Kızılcık Şerbeti setinde kriz! Müjde Uzman taklidi işinden etti

Kızılcık Şerbeti dizisinin oyuncularından Müjde Uzman'ın 'tükendim' açıklamasını tiye alan makyöz işten çıkarıldı. Uzman'dan açıklama geldi.

Show TV'de yayınlanan reyting rekortmeni Kızılcık Şerbeti dizisinin makyözü Esra Okumuş Şahin'in yaptığı paylaşım, sette krize yol açtı. Kızılcık Şerbeti'nin Alev'ine can veren Müjde Uzman'ı ti'ye aldığı iddia edilen makyöz hakkında Kızılcık Şerbeti'nin yapımcısı Faruk Turgut "gereği yapılacak" dedi. Uzman'dan ise açıklama geldi.

'TÜKENDİM' SÖZÜNÜ TİYE ALDI

Müjde Uzman geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yapmış, paylaşımındaki sözleri kullanan basın mensuplarını yerden yere vurmuştu. Kızılcık Şerbeti dizisinde makyöz olarak çalışan Esra Okumuş Şahin ise Instagram hikayesinden bir video yayımlayarak Müjde Uzman'la dalga geçti.

161906472-kizilcik-serbeti-nin-makyozu-mujde-uzman-i-tiye-1736046583m.jpg

Kızılcık Şerbeti'nin makyözü, karavanda çektiği videoda "Tükenmişlik sendromuna yakalandım. Hem de çok yakalandım. Beni sizler tükettiniz. Allah düşmanımın başına bile vermesin" diyerek tiye aldı. 

161801519-kizilcik-serbeti-nin-makyozu-mujde-uzman-i-tiye-173604652526m.jpg

"ESRA'CIĞIMIN DALGA GEÇMEK GİBİ BİR DURUMU YOK"

Görüntü kısa sürede gündem olunca Müjde Uzman da bir paylaşım yaparak "Esra'cığımın dalga geçmek gibi bir durumu yok, kelimeler, hisler, yalnızca bana ait değiller. Günlerdir böyle hissettiğini benimle paylaşan yüzlerce kişinin mesajını okuyorum. Esra da hissedebilir. Paylaşabilir. Lütfen sakin olalım, sorun yok, iyilik güzellik, empati vs derken birbirimizi kırmayalım boşuna" dedi.

161809348-kizilcik-serbeti-nin-makyozu-mujde-uzman-i-tiye-173604659204m.jpg

"GEREĞİ YAPILACAKTIR"

Başarılı oyuncu ne kadar sorun olmadığını belirtse de dizinin yapımcısı Faruk Turgut gelen tepkileri sessiz kalmadı.

Yayınlanan videodan rahatsız olan Turgut X hesabından yaptığı paylaşımda "Oyuncumuz Müjde Uzman'ın paylaşımı sonrası set makyözümüzün yaptığı paylaşım hoş olmamıştır. Gereği yapılacaktır" ifadelerini kullandı. Makyöz Esra Okumuş Şahin'in işine son verileceği öğrenildi.

161816566-kizilcik-serbeti-nin-makyozu-mujde-uzman-i-tiye-173604654929m.jpg

MAKYÖZ KOVULDU

Gold Film ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada makyöz Esra Okumuz Şahin ile iş akdini sonlandırdıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada "Geçtiğimiz günlerde oyuncumuz Müjde Uzman'ın yaşadıkları üzerine yaptığı paylaşımın ardından Kızılcık Şerbeti ekibinde görev alan Esra Okumuş sosyal medya hesabından mizah adı altında video paylaşmıştır. Gold Film olarak iş ahlakı ve etik değerlerimize ters düşen bu paylaşımı nedeniyle Esra Okumuş'un iş akdi tarafımızca feshedilmiştir... Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifade yer verildi.