Kızılcık Şerbeti'nde Farah Zeynep Abdullah'tan sonra 'Süperstar' transferi

Kızılcık Şerbeti'nde Farah Zeynep Abdullah'tan sonra 'Süperstar' transferi

Ekranların sevilen dizisi Kızılcık Şerbeti, ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın ardından Süperstar bir ismi kadrosuna konuk oyuncu olarak kattığını duyurdu.

Show TV'de yayınlanan ve büyük bir beğeniyle takip edilen dizi Kızılcık Şerbeti hemen her bölümde ilgi çekici sahneleriyle gündeme damga vuruyor. Günümüz Türkiye'sinin sosyolojisini, tartışmalarını, farklı bakış açılarını anlatan dizi son olarak Yılmaz Güney çıkışlarıyla adından söz ettiren ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ı kadrosuna katmıştı.

6561ddd3ae0a8f02f003c35b.webp

Abdullah, Kızılcık Şerbeti'ne transfer olduğunu 'Sürpriz' notu ile paylaşmıştı. Oyuncu dizide 'Dilruba' karakterine can verecek.

AJDA PEKKAN, KIZILCIK ŞERBETİ'NDE

Farah Zeynep Abdullah'tan sonra dizi yeni bir transferi daha duyurdu. Süperstar Ajda Pekkan, geçtiğimiz yaz "Bayılarak izliyorum" dediği Kızılcık Şerbeti'nde konuk oyuncu olacak.

Temizmagazin'den Seyhan Erdağı'nın haberine göre; çekimleri Aralık ayında yapılacak dizide Pekkan, herhangi bir karakter olarak değil, Ajda Pekkan olarak yer alacak. Eğer son dakika değişikliği yaşanmazsa, Ajda Pekkan'lı bölüm yılbaşı gecesi veya 29 Aralık Cuma gecesi ekrana gelecek.

ekran-goruntusu-2023-11-29-192524.png

AJDA PEKKAN KİMDİR?

Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946'da İstanbul'da dünyaya geldi. Ailesi Boşnak kökenlidir. Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ise ev hanımı olan Ajda Pekkan'ın çocukluğu babasının mesleği nedeniyle Gölcük, Kocaeli'de geçmiştir. Tek hayalinin bir çocuk sahibi olmak olduğunu belirten Pekkan,iki evlilik yapmış ve evlendiği erkeklerin her defasında sanat hayatını bırakmasını istemesi üzerine en büyük fedakârlığının çocuk yapmamak olduğunu söylemiştir. Pekkan'ın kişisel yaşamına yönelik Sezen Aksu "Bizlere bu yolu o açmıştır, onun sayesinde ben de buralardayım. Ajda'nın lakabı Angela'dır. Sık sık evde buluşuruz. Gizli saklımız yoktur. Birine beddua ettiğimizde Allah bize jübilesine gitmeyi nasip etsin deriz. Ajda ne yer ne içerse ben de aynısını yer içerim." demiştir.

1065496-1414203704.jpg

KIZILCIK ŞERBETİ’NİN KONUSU NEDİR?

İyi eğitimli, realist ve modern bir kadın olan Kıvılcım (Evrim Alasya), eşinden boşandıktan sonra dimdik ayakta kalmış, iki kızını da inandığı değerler doğrultusunda yetiştirmiştir. Küçük kızı Çimen (Selin Türkmen) henüz liseye devam etmekte, büyük kızı Doğa (Sıla Türkoğlu) ise üniversitede diş hekimliği okumaktadır. Kıvılcım’ın tek isteği çocuklarının ileride başarılı ve mutlu olmalarını görmektir. Doğa’nın daha üniversiteye girdiği ilk yıl erkek arkadaşıyla evlenmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Kıvılcım, hayatının şokunu kızının kocasının ailesiyle tanışmasında yaşar. Doğa’nın kocası Fatih’in (Doğukan Güngör) ailesi muhafazakar bir ailedir. Kızının hayata bu kadar farklı bakan bir aileyle yapamayacağını düşünür. Doğa ise aşklarının her türlü farklılığın üstesinden geleceğine inanmaktadır. Kızılcık Şerbeti; doğruları aynı, yöntemleri farklı olan iki uç aile arasında kalan bir aşk hikayesidir.

Kızılcık Şerbeti’nin oyuncu kadrosunda; Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör, Müjde Uzman, Aliye Uzunatağan, Feyza Civelek, Ceren Yalazoğlu Karakoç, Emrah Altıntoprak, Feray Darıcı, Selin Türkmen, Özlem Çakar, Oral Özer, Rahimcan Kapkap, Serkan Tınmaz, Tuana Gizem Uzunlar yer alıyor.