Kızılcık Şerbeti'nde oyuncu değişikliği! İşte yeni Abdullah...

Kızılcık Şerbeti'nde oyuncu değişikliği! İşte yeni Abdullah...

Kızılcık Şerbeti'nde usta oyuncu Settar Tanrıöğen'in rahatsızlığı nedeniyle, Abdullah karakterinde değişikliğe gidildi.

Kızılcık Şerbeti'nde usta oyuncu Settar Tanrıöğen'in sette beyin kanaması geçirmesi ve hastanede tedavi altında olması, hayranları üzerken, yapımcı şirketten dikkat çeken bir açıklama geldi.

settar-tanriogen.webp

KIZILCIK ŞERBETİ'NİN APO'SU DEĞİŞİYOR

Dizide Abdullah karakterini canlandıran Settar Tanrıöğen'in beyin kanaması geçirmesinin ardından aynı karakteri artık Ahmet Mümtaz Taylan canlandıracak.

s-a6c4eb86babb2c8aac60d1d1b33fb2ef0b383f0c.webp

AHMET MÜMTAZ TAYLAN HANGİ BÖLÜMDE DİZİYE GELİYOR?

Yapım şirketinin açıklamasında dizide 'Abdullah Ünal' karakterini canlandıran Tanrıöğen'in tedavisine devam edildiği belirtildi. Tanrıöğen'in en kısa sürede sağlığına kavuşması temenni edilen açıklamada dizinin bu hafta yayınlanacak 53. bölümünden itibaren söz konusu karakteri Ahmet Mümtaz Taylan'ın canlandırağı kaydedildi. 

İşte yapımcı şirket Gold'un açıklaması:

ekran-goruntusu-2024-02-26-161706.png

AHMET MÜMTAZ TAYLAN KİMDİR?

2 Eylül 1965 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Ahmet Mümtaz Taylan, Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1989 yılında mezun olmuştur. 1989-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Taylan, sinema kariyerine 1985 tarihli Gazino Bülbülü adlı filmde rol alarak başlamıştır. Mustafa Altıoklar’ın imzasını taşıyan ve 90’lı yıllarda yerli sinemamıza soluk getiren İstanbul Kanatlarımın Altında filmi ile beyazperdeye geri dönen oyuncu 2000’li yıllarda da televizyon dizilerine transfer olmuştur. Yılan Hikayesi’nden Kurşun Yarası’na, Çapkın’dan Hayat Apartmanı’na kadar pek çok dizide yer alan oyuncunun en çok tanındığı rollerden biri Leyla ile Mecnun dizisindeki İskender karakteri olmuştur. Uzun yıllar İskender Baba karakteri ile seyircinin gönlüne taht kuran Ahmet Mümtaz Taylan, pek çok sinema filminde akılda kalan rollere imza atmıştır. Anlat İstanbul (2006), Gölgesizler (2009), Bir Zamanlar Anadolu'da (2011), Sen Aydınlatırsın Geceyi (2012 )Kelebeğin Rüyası (2013), Daha (2017), Ölümlü Dünya (2018) gibi yapımlar kariyerindeki onlarca performanstan sadece birkaçıdır. Ahmet Mümtaz Taylan 90’lı ve 2000’li yıllar boyunca tiyatro sahnesinden de hiç kopmamıştır. Diyarbakır ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda rol aldığı tiyatro oyunlarının yanı sıra yine devlet tiyatroları çatısı altında pek çok önemli oyuna yönetmen olarak imza atmıştır.

ahmet-mumtaz-taylan-kimdir-ahmet-mumtaz-taylan-oynadigi-dizi-ve-filmler.webp