Lady Gaga kendini 60’lara kaptırdı

Lady Gaga kendini 60’lara kaptırdı

Moda dünyası adeta kendini geçmişe adadı... 1960'lardan 1990'lara uzanan moda yolculuğuna dünyaca ünlü isimler de katılmış durumda. Bunlardan biri de Lady Gaga... Geçtiğimiz hafta New York sokaklarında arz-ı endam eden Gaga, stiliyle herkesi şaşırtmayı başardı...

Son günlerde pek çok ünlü isim 1960’ların feminen stilini benimsemiş durumda. O dönemlere ait saç modelleri, makyaj stilleri, ayakkabılar, kombinler derken sokaklarda nostalji havası esmeye başladı.

1960’lar aslında moda anlamında bir devrin başlangıcıdır. Özgürlük isteyen gençlerin yön verdiği, Dior, Yves Saint Laurent ve Chanel gibi moda evlerinin popüler olduğu o dönemlerde haute couture tasarımlar büyük ilgi görüyordu.

Abartı makyajlar, tepeden topuz saçlar

Şapkalar, döpiyesler, yüksek bel kalem etekler, kruvaze kesim hafif göğüs dekolteli gömlek ve bluzlar, kabarık etekler, mini ve seksi elbiseler hep o yıllarda ortaya çıktı.

Tabii renkli ve abartılı göz makyajları, kabarık saçlar, dirseğe kadar uzanan eldivenler, kitten hill topuklu sivri burunlu ayakkabılar derken tam bir stil değişikliği yaşanmıştı…

Lady Gaga’ya neler oluyor?

1960’lar ruhunu en iyi yansıtan isimlerden biri Dita Von Teese… Oldum olası tarzını değiştirmeyen ünlü isminden sonra şimdi de dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga geçtiğimiz hafta stiliyle adından söz ettirmeyi başardı.

New York sokaklarını podyuma çeviren Gaga ‘Lady Gaga’ya neler oluyor’ yorumlarının yapılmasına da neden oldu. Zira ünlü şarkıcı herkesin aklına çılgın stiliyle yer etmiş bir isim…

1960’lara götürdü

Yeni albümü için stüdyo çalışmalarına başlayan Lady Gaga hafta başından bu yana neredeyse 9 kıyafet giydi. Daha çok 1960’lar görünümünü benimseyen sanatçı, sadece stiliyle değil, saç ve makyajıyla da tam bir bütünlük içindeydi.

Bir bakıyorsunuz retro beyaz askılı seksi tül bir elbise, tepeden topuz yaptığı saçları, siyah stilettolarla, bir bakıyorsunuz döpiyesi, minik el çantası ve tam 60’ları yansıtan ayakkabılarıyla karşımıza çıktı.

Etek boyları kısaldı

Az önce de dediğimiz gibi 1960’lar eteklerin de kısaldığı yıllar oldu. Gaga da bu en çok bu durumu sevmiş olacak ki yaptığı kombinlerin bir çoğu mini etek ya da elbiseden oluşuyor.

Kırmızı tül etolü ve mini kırmızı elbisesi ile de sosyal medyanın gündemine oturan ünlü şarkıcı, aksesuar konusunu da es geçmemiş. Eşarp, gözlük ve çanta konularına da son derece özen gösterdiği görülen Gaga’nın uçuk kaçık hallerinden ziyade, bu haliyle biz daha çok sevdik…