Mehmet Ali Erbil hapse mi girecek? Dava mütalaası açıklandı

Mehmet Ali Erbil hapse mi girecek? Dava mütalaası açıklandı

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in, klibinde oynadığı Ece Ronay’ı taciz ve tehdit ettiğine yönelik iddialarla yargılandığı davada mütalaa belli oldu. Savcı, Erbil hakkında 7 yıl 3 aya kadar hapis cezası istedi.

Mehmet Ali Erbil ve Ece Ronay arasındaki davada mütalaa belli oldu.

Ronay'a yönelik "elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz", "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret" ve "tehdit"suçlarından 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istenen ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in yargılanmasına ilişkin mahkeme bugün de devam etti.

MEHMET ALİ ERBİL'E HAPİS ŞOKU

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı tarafından esas hakkındaki mütalaa açıklandı. Mütalaada, Erbil'in Ronay'a hitaben “bu akşam sizin yanınızda uyumak istiyorum” şeklinde mesaj göndererek cinsel tacizde bulunduğu belirtildi. Ronay'ın bu mesaja olumsuz karşılık vermesi nedeniyle bu kez sanığın Ronay'ın “onur, şeref ve saygınlığını rencide etmek kastı ile hakaret ettiği” kaydedildi.

Mütalaada Erbil'in “cinsel taciz” ve “hakaret” suçlarından 7 yıl 3 aya kadar hapis ile cezalandırılması istendi.

1430-0.jpg

BERAATİ İSTENDİ

Sözcü'de yer alan habere göre; mütalaada, sanık hakkında “tiktok görüntülerini yayınlayacağım” şeklinde mesaj göndererek Ronay'ı tehdit ettiği gerekçesiyle davası açıldığı, ancak daha önce sosyal medyada yayınlanmış bir görüntünün tekrar yayınlanacağına ilişkin beyanın tehdit suçunun yasal unsurlarını oluşturmaması nedeniyle bu suç yönünden beraatini istedi.

Müşteki Ece Ronay'ın avukatı Ali Furkan Tatlı söz alarak, “Hakaret suçu ve cinsel taciz suçu yönünden mütalaaya katlıyoruz. Tehdit suçu yönünden cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Sanık Mehmet Ali Erbil'in avukatı ise süre talep etti. Sanık avukatına gelecek celseye kadar süre verilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.