Mezarlık dizisinin Önem'i Birce Akalay kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Mezarlık dizisinin Önem'i Birce Akalay kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Netflix yapımı Kuş Uçuşu'nun ardından yine aynı platformda yayınlanan Mezarlık isimli dizide de oyunculuğu ile ses getiren Birce Akalay'ın kim olduğu en çok araştırılanların başında geliyor.

Son zamanlarda Netflix yapımı dizilerde dikkat çeken Birce Akalay ile ilgili araştırmalar sürüyor. Daha önce Kuş Uçuşu'nda Lale Kıran karakterini canlandıran Birce Akalay, Mezarlık isimli dizide Önem Özülkü karakterine can veriyor.

49245.jpg

Kadın cinayetlerine odaklanan bir ekibi yöneten Komiser rolündeki Önem'in karşısında en büyük zorluk elindeki vakalar değil, bu cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkekler. 

Peki başarılı oyuncu Birce Akalay kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? İşte yanıtı...

MEZARLIK DİZİSİNİN ÖNEM'İ BİRCE AKALAY 

Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş, Hakan Meriçliler, Sezgin Uzunbekiroğlu, Cem Sürgit, Berna Öztürk, Baran Güler ve Elif Sevinç'le birlikte oyuncu kadrosunda yer alan Birce Akalay'ın rol aldığı dizi şimdiden çok konuşulmaya başlandı.

Yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı dizide başarılı rolüyle dikkat çeken Birce Akalay'ın kim olduğu ile ilgili sorular da merak konusu...birce-341.jpg

BİRCE AKALAY KİMDİR?

Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Yer Gök Aşk dizisindeki 'Havva' rolüyle ilk ciddi rolünü üstlenen karizmatik oyuncu Akalay, birçok yapımda yer aldı. 2017'de Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz oyunu ile tiyatroya atıldı. Son olarak Netflix yapımı dizilerde boy gösteren oyuncu Mezarlık dizisi ile seyircilerinin karşısına çıktı.

clipping-r1dmka-18ca.webp