'Neremi neremi' Banu Alkan ilk kez evlendi

'Neremi neremi' Banu Alkan ilk kez evlendi

Yeşilçam'ın Afrodit lakaplı ünlüsü Banu Alkan, 65 yaşında ilk evliliğini yaptı.

Yeşilçam’ın Afroditi Banu Alkan, 2022'de Hollanda’da yaşayan Türk iş insanı Kemal Yıldız ile nişanlandığını duyurmuştu. Daha önce 20 yıl yasak aşk yaşayan ve hiç evlilik yapmayan Alkan’ın, 65 yaşında ilk evliliğini yaptığı öğrenildi.

ekran-goruntusu-2024-02-12-175332.png

BANU ALKAN EVLENİYOR

Banu Alkan’ın, 65 yaşında ilk evliliğini yaptığı ve düğün için de hazırlık yaptığını açıklayan Onur Akay, “Yeşilçam’ın Afrodit’i Banu Alkan’ın, 2022 yılında nişanlandığı iş insanı Kemal Yıldız’la düğün yapmadan sessiz sedasız evlendiğini öğrendim. İlk evliliğini yapan Afrodit, şu şıralar ise gelinlik giyeceği düğün için hazırlık yapıyor. Banu ablama ve eniştemiz Kemal Yıldız’a bir ömür boyu mutluluklar dilerim.” dedi.

kemal-yildiz-banu-alkan-qzju.webp

Banu Alkan'ın Kemal Yıldız’la nişanlı olduğu dönemde, Yıldız’ın evli ve çocuğu olduğu ortaya çıkmıştı.

17 yaşındayken babasından 2 yaş büyük evli ve zengin iş insanı Gürbüz Hanif’le yasak aşk yaşayan Banu Alkan, bu ilişkiyi 20 yıl boyunca sürdürmüştü. Alkan, kanser teşhisi konulan ve kısa süre sonra vefat eden Hanif'ten hayatını kaybedene dek ayrılmamıştı. Alkan, daha sonra da kendisinden 11 yaş küçük Murat Taşdemir’le aşk yaşamıştı.

ekran-goruntusu-2024-02-12-175337.png

BANU ALKAN KİMDİR?

 

Liz Remka Rebronja, Sancak kökenli marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak 1 Temmuz 1958'de (o zaman Yugoslavya) Hırvatistan'nın Dubrovnik kentinde dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte 1966 yılının Aralık ayında Balıkesir ilinin Edremit ilçesine göç etti. Rebronja ailesi, Türk vatandaşı olup "Alkan" soyadını aldı ve Hırvatça "yaban gülü" anlamına gelen Remka, önce Yaprak sonra da Banu oldu. İstanbul'a taşınarak Kartal’da ikamet ettiler ve çocukluğunun büyük bir bölümü orada geçti. Kartal Maltepe Lisesi'nde başladığını öğrenimini lise 2. sınıfta bıraktı.

Mankenliğe 16 yaşında LCC kurslarına giderek başladı ve Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı’nın kadrosuna girerek bazı reklam filmlerinde rol aldı. Sanatçı, 17 yaşındayken evli ve zengin bir iş adamı olan Gürbüz Hanif’le birlikte olmaya başladı. 20 yıla yakın süren bu ilişki, Hanif’e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan, bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı. Alkan, 1989 yılında çektiği son filminden sonra uzun bir süre ortada görünmedi. 1998 yılında, “Neremi” adlı bir albüm çıkartarak gündeme oturdu. Oyuncunun şarkısı, sesi ve yorumu uzun süre eleştirildi ve ilgi odağı oldu. Alkan, 2001 yılında “Tuzu Kurular” ve 2005 yılında da “Kızma Birader” isimli televizyon dizilerinde oynadı. 1975'te LCC Mankenlik Eğitimi, 1985'te Lady School Paris'te eğitim ve 1996'de özel şan dersleri aldı.

ekran-goruntusu-2024-02-12-175341.png

Yer aldığı film projeleri arasında Katiller de Ağlar, Nikah Masası, Vurun Beni Öldürün, Akrep Yuvası, Taksi Şoförü, Aşkların En Güzeli, Ben de Özledim ve Kadınca bulunuyor.