O dizi Fazıl Say'ı çileden çıkarttı!

O dizi Fazıl Say'ı çileden çıkarttı!

Ünlü piyanist Fazıl Say, Netflix'te gösterime giren Şahmaran dizisine tepki gösterdi.

Ünlü piyanist Fazıl Say, başrollerinde Serenay Sarıkaya, Burak Deniz ve Mert Ramazan Demir'in yer aldığı Şahmaran dizisine dair sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

untitled-1.jpg

"BIRAKTIM, BIKTIM"

Fazıl Say paylaşımında şöyle dedi:

"Şahmaran dizisini denedim daha ikinci bölümde “oğlan kızı nasıl götürür”e bağladı. Bıraktım. Bıktım. Böyle Şahmaran mı olur ulan,  bıktık felsefesizlikten, klişelerden, kısıtlılıktan, aşamamaktan, uçamamaktan, ucuzluktan, reytingtinizden. On üzerinden bir! Hadi öptüm bye!"

ekran-goruntusu-2023-01-23-170142.png

ŞAHMARAN KONUSU

Şahsu (Serenay Sarıkaya), annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana'ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran (Burak Deniz) ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona aşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de aşkın gücünü keşfedecektir.