Öykü Serter de Nur Yerlitaş’ı affetmedi

Öykü Serter de Nur Yerlitaş’ı affetmedi

Öykü Serter, Instagram'da canlı yayın yaparken 'Şehitler mehitler aman yeter' ifadelerini kullanan modacı Nur Yerlitaş'ı Instagram hesabından takipten çıkardı.

Geçen hafta sosyal medya hesabından canlı yayın yapan modacı Nur Yerlitaş, "Aman banane şehitler mehitler" söylemiyle büyük tepki çekmişti.  Nur Yerlitaş'ın bu söyleminden sonra şarkıcı Serkan Kaya klibini yayınlamaktan vazgeçmiş ve tekrar montaja sokarak Nur Yerlitaş'ın olduğu bölümleri çıkartma kararı almıştı.

Sosyal medya hesabını çok aktif kullanan şarkıcı Demet Akalın da yakın arkadaşı Nur Yerlitaş'ın hesabını takipten çıkardı. Nur Yerlitaş'ı eleştiren Tuğba Ekinci, "Bu işin peşini bırakmayacağım. O bu camiadan silinecek" demişti. Tuğba Ekinci İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tuğba Ekinci savcılığa sunduğu dilekçede, Nur Yerlitaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında gayet ukala ve aşağılayıcı bir tavırla şehitler hakkındaki sözleri sarf ettiğini belirtti.

Ajda Pekkan da sahne kıyafetlerini hazırlayan Nur Yerlitaş'ı Instagram'dan takipten çıkardı. Öykü Serter de ünlü modacıyı takipten çıkardı. Nur Yerlitaş'ın 1.4 olan takipçisi olaydan sonra 1.3'e düştü.