Sabah yazarından Şahan Gökbakar'a 'vergi' suçlaması

Sabah yazarından Şahan Gökbakar'a 'vergi' suçlaması

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, Şahan Gökbakar'ın yapım şirketinin İsviçre'de bulunması nedeniyle Gökbakar'ı vergi ödememekle suçladı.

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, Şahan Gökbakar'ın yaptığı filmler için vergi ödemediğini öne sürdü.

Mevlüt Tezel, Şahan Gökbakar'ın yapım şirketinin İsviçre'de bulunması sebebiyle Gökbakar'ı vergi ödememekle suçladı.Tezel, 'Erdal ile Ece'nin filminin yapım şirketini irdeleyen Tezel, Gökbakar'ın filmlerini yabancı bir filmmiş gibi gösterip İsviçre'ye vergi kazancı sağladığını iddia etti.

"YERLİ FİLMİN VERGİSİNİ İSVİÇRE'YE ÖDEMEK YAKIŞIYOR MU?"

Tezel, Gökbakar'a şunları söyledi.

 "Sosyal medyada Türkiye için esip gürleyen, herkese yargı dağıtan. 'Canım Türkiyem' edebiyatı yapan Şahan'a bu karışık işler, yerli filmin vergisini İsviçre'ye ödemek vs. yakışıyor mu?" 

ŞAHAN GÖKBAKAR KİMDİR?

 

İzmir doğumlu olan Şahan Gökbakar, eğitim hayatını Ankara'da tamamladı. 1998'de girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'den 2002'de mezun oldu. Mezuniyet sonrası İstanbul'a yerleşen Gökbakar'ın televizyonda dikkat çeken ilk işi ise TV8'de bir yılbaşı gecesinde yayınlanan "Zıbın" isimli program oldu. Çeşitli eğlence programlarında sunuculuk ve oyunculuk yaptıktan sonra Alper Mestçi ile beraber hazırladıkları "Dikkat Şahan Çıkabilir" adlı mizahi skeç programıyla esas çıkışını gerçekleştirdi.

Bu programın tiplemelerden biri olarak sıyırılan Recep İvedik karakteri için çekilen ilk sinema filminin ardından Gökbakar tam anlamıyla zirveye oturdu. İlki 2008'de ilk filmle vizyona giren Recep İvedik serisi 2014'ün Şubat ayında dördüncü filmle Türk sinema tarihinin şimdiye kadar en çok bilet kesilen* yapımına imza atmış oldu.