Şahmaran dizisindeki bu sahne Adanalıları kızdırdı

Şahmaran dizisindeki bu sahne Adanalıları kızdırdı

Netflix'te yayına giren ve Serenay Sarıkaya'nın başrolü oynadığı Şahmaran dizisindeki bazı sahneler Adanalıların tepkilerine yol açtı.

Serenay Sarıkaya’nın başrollerinde oynadığı Şahmaran efsanesi üzerine kurulan “Şahmaran” dizisi Adanalıların hedefinde.

Dizide Sarıkaya’nın canlandırdığı "Şahsu" karakterinin İstanbul’dan Adana’ya uçak yerine sadece trenle gelebilmesi, duşu olmayan bir otelde kalışı ve banyo yapmak için göle girmesi eleştiri konusu oldu.

Ayrıca Adana’nın arka mahallelerinde düzensiz ve suç olaylarının çok olduğu sahnelerin sürekli tekrarlanması da bu tepkileri artırdı. 

Serenay Sarıkaya'nın Şahmaran'daki bu sahnesi Adanalıları kızdırdı - Resim: 4

Dizide herhangi bir zaman aralığı verilmemesine karşılık karakterlerin iPhone marka telefon kullandığı görülürken, Adana’nın geri kalmış bir kent olarak yansıtılması eleştiri oklarına neden oldu. 

Serenay Sarıkaya'nın Şahmaran'daki bu sahnesi Adanalıları kızdırdı - Resim: 5

Öte yandan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say da diziyi başka bir açıdan eleştirdi. 

Serenay Sarıkaya'nın Şahmaran'daki bu sahnesi Adanalıları kızdırdı - Resim: 6

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Say, “Şahmaran dizisini denedim daha ikinci bölümde ‘oğlan kızı nasıl götürür’e bağladı. Bıraktım. Bıktım. Böyle Şahmaran mı olur ulan, bıktık felsefesizlikten, klişelerden, kısıtlılıktan, aşamamaktan, uçamamaktan, ucuzluktan, reytingtinizden. On üzerinden bir! Hadi öptüm bye!” ifadelerini kullandı.