'Sevgilisi milyarder değil' iddiaları sonrası Şeyma Subaşı'dan bomba karar

'Sevgilisi milyarder değil' iddiaları sonrası Şeyma Subaşı'dan bomba karar

Ünlü sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı sevgilisi Mohammed Al Saloussi ile ilgili çıkan haberlerden sonra şaşırtan bir hamle yaptı.

Şeyma Subaşı, evlilik hazırlığında olduğu sevgilisi Mohammed Alsaloussi hakkında çıkan 'dolandırıcılık' haberleri sonrası dikkat çeken bir hamleye imza attı. Mısır'da yaşamış bir gazeteci olan Amer Fouad, Mohammed Alsaloussi ismini hiç duymadığını ve bu ülkede adından söz edilen bir iş insanı da olmadığını da biliniyordu.


Mısırlı gazeteci, Mohammed Alsaloussi hakkında şunları söylemişti: 

1- Milyarder olduğu iddia edilen Mohammed Alsaloussi'nin Mısır kaynaklı haberlerde adı bile geçmiyor. Arap medyasındaki küçük haberler, Türk medyasının çevirisi niteliğinde. O da "ünlü bir televizyoncunun eski karısıyla evlenen Mısırlı" şeklinde...

2- Adam, Mısır için bir bilinmeyen. Mısır'ın en zengin sekiz ailesinden birinin mensubu olduğu yalan! Tüm listeleri 2017 yılına kadar inceledim, adı bile geçmiyor. Zaten Mısır'ın zengin listesini iki büyük aile oluşturuyor. O da Medoo'nunki değil.

3- Mısır'da bir şeyhin oğlu olduğu yazılmış. Bu da yanlış. Mısır'da şeyh sadece din adamlarına deniyor. Araplar gibi Mısırlı zenginlere şeyh denmiyor. Babasının ismini de araştırdım ona dair de bir şey bulamadım.

4- Ben yıllarca Mısır'da yaşamış bir gazeteci olarak bu kişinin ismini hiç duymadım. Amerika'da yaşadığı söyleniyor ama zengin bir Mısırlı nerede yaşarsa yaşasın mutlaka bilirdik.

5- Fotoğraflardan zengin biri gibi duruyor ama milyarder falan olamaz. Arap dünyasındaki milyarderlerin sayısı belli, topu topu 20 kadar. Onların arasında da yok! Mısır'da adından söz edilen bir iş insanı da değil. Ben hiç duymadım.

 

Yorumlara sınırlama getirdi


Şeyma Subaşı'nın, sevgilisi hakkında çıkan haberlerden sonra Instagram'daki yorumlara sınırlama getirmesi dikkat çekti.  Subaşı, yorumlara sadece takip ettiği kişilere açtı. Son dönemde 'dolandırıcılık' iddialarıyla gündemde olan Alsaloussi, geçtiğimiz günlerde sessizliğini bozmuştu. Alsaloussi, açıklamasında, "Türk kamuoyunda birini bulup aşık olduğum için, yargılanıp saldırıya uğruyorum. Hiç kimseye zarar vermedim veya dolandırmadım. Yoksa kendimi Şeyma'nın paylaşımlarından saklar ve anonim kalırdım. Şeyma’nın gönderilerinin bir parçası olmayı kabul ediyorum çünkü Türk halkının ve dünyanın bir erkeğin partnerini ne kadar mutlu edeceğini görmesini istedim" demişti.