Tatile gitmeyin diyen Melis Alphan tatile gitti!

Tatile gitmeyin diyen Melis Alphan tatile gitti!

Gazeteci Melis Alphan'ın tatile gitmeyin tweeti attıktan birkaç ay sonra tatile çıkması herkesi şaşkına çevirdi.

Pandemi nedeniyle insanları tatile gitmemeleri için uyaran Melis Alphan tatile çıktı. 27 Nisan 2020'de "Salgın sıfırlanmadan oteller açılsa, seyahat izni verilse dahi tatile giden insanların Covid-19'a yakalanması halinde o bölgedeki hastanelerin kapasitesi zorlanabilir. Bu açıkçası tatil yörelerinde yaşayan yerel halka da haksızlık. Bir yaz tatil yapmamak çok mu zor?" şeklinde tweet atan Alphan, Instagram hesabından güneşlenirken bir fotoğrafını paylaştı. 

Attığı tweet kendisine hatırlatılan Alphan'ın savunması ise okuyan herkesi güldürdü. Alphan "ben 3 senedir tatil yapmıyorum, 1 sene tatil yapmamak öldürmüyor sözümün arkasındayım" yazınca takipçilerinden biri "ben de covid yüzünden dediniz sanmıştım" cevabını verdi.

Alphan daha sonra sosyal Twitter hesabından "4 ay önce Covid patladığında “Bir yaz tatile gitmezse kimse ölmez” demiştim. Zaten 2 yıldır çeşitli sebeplerle tatile gitmemiştim. Normalleşme başlayınca temmuzda ben de kendi aracımla güvenli bir yere tatile gittim. Bu yüzden dünden beri nefret objesine dönüştürüldüm. Tatilim de çok güzel geçti, sefam olsun" paylaşımını yaptı.