Turgay Yıldız aşı yüzünden mi vefat etti?

Turgay Yıldız aşı yüzünden mi vefat etti?

Tiyatrocu Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının vefatının koronavirüs aşısı kaynaklı olduğu yönündeki iddiaları cevaplandırdı.

Kalp spazmı sonrası Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının ölümüne ilişkin iddialar sonrası kamuoyuna bir açıklamada bulundu.

KALP KRİZİ!
56 yaşındaki Turgay Yıldız, 24 Haziran'da İstanbul'da geçirdiği kalp spazmı nedeniyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yıldız, bir süre sonra ailesinin yaşadığı Ankara'ya sevk edildi. Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisi devam eden Yıldız, 22 Temmuz sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.


 
"VEFATIN AŞIYLA İLGİSİ YOK"
Yıldız'ın ailesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, sanatçının vefatına neden olan hastalığın hikayesini anlattı ve bazı iddialara cevap verdi. Açıklamada, Turgay Yıldız'ın vefatının Kovid-19 ve aşı kaynaklı olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Sanatçının daha önce de kalp damar rahatsızlığı öyküsü olduğu kaydedildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

 

313809-640x914.jpg