Twitch yayıncısı Pqueen'den kötü haber

Twitch yayıncısı Pqueen'den kötü haber

Twitch yayıncısı Pelin Baynazoğlu (Pqueen) meme kanserine yakalandığını duyurdu. Sevenleri Baynazoğlu'nun bu haberiyle derin bir üzüntü yaşadı.

‘Pqueen’ lakaplı Twitch yayıncısı Pelin Baynazoğlu, meme kanserine yakalandığını açıkladı.

Baynazoğlu üzücü haberi çektiği video ile açıkladı. Kasım ayındaki muayene sırasında memesinde bir kitle fark ettiğini ve profesyonel yardıma başvurduğunu belirten Baynazoğlu, erken teşhis sayesinde gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatın ardından iyileşme sürecinde olduğunu söyledi.

pqeen-tumx-cover-jpg.webp

ERKEN TEŞHİS

Tedavi süreciyle ilgili ayrıntıları paylaşan Baynazoğlu, kanserin çok erken bir aşamada tespit edildiğini ve kemoterapi gibi agresif tedavilere ihtiyaç duyulmadığını söyledi.

PELİN BAYNAZOĞLU KİMDİR?

Büşra Pelin Baynazoğlu, 18 Temmuz 1992 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Aslen Rizeli olan Baynazoğlu'nun anne ve babası öğretmendir. Çocuk yaşlarda TRT'nin çocuk ve halk dansları topluluğunda bulundu.

s-70b95c109fe33072d0a9485eb631d6558c8550d0.webp

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra, pedagojik formasyon eğitimi aldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde işletme bölümünde yüksek lisans da yapan Baynazoğlu, küçük yaşlarda GTA oynayarak oyun dünyasına adım attı. Twitch yayını ilk defa 2017 senesinde açtı. Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan yayıncı, 2019 yılında NoobStar'a katıldı.

Pqueen, 2017 yılından beri Twitch Türkiye'nin en çok izlenen kadın yayıncılarının başında geliyor.