Ünlü oyuncu Fatma Girik servetini açıkladı

Ünlü oyuncu Fatma Girik servetini açıkladı

Fatma Girik, Bodrum'daki hayatını anlattı. Girik, "Torba sahilindeki bu evi ilk kez 20 yıl önce Memduh Ün ve Kemal Sunal ile görüp beğenmiştim. Salaş bir binaydı. Satın alıp bu hale getirdim. Tüm odalarına 60 yıl boyunca biriktirdiğim ödüllerimi, fotoğraflarımı, film afişlerimi, kitaplarımı ve benim için çok özel olan eşyalarımı yerleştirdim. Bir bakıma müze oldu" dedi.

Bodrum'da yaşayan Fatma Girik, buradaki hayatına ve gelen film tekliflerine dair açıklamalar yaptı. Girik, “Film teklifleri geliyor sürekli ama bir insan ya çok sevdiği için yada para için oynar. Seyredilmeyecek bir filmde rol almam. Kendim bile izlemeyeceğim bir film için neden risk alayım?” dedi.

‘EVİM MÜZE OLDU'

Posta gazetesine yaptığı açıklamada orta sınıf bir evde yaşadığını söyleyen Girik, tüm servetinin 17 kedi ve 5 köpek olduğunu dile getirdi. Memduh Ün'ün hayatını kaybetmesinin ardından kendisine miras kalan kitapları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne bağışlayan Girik, ” Memduh, bana kitaplarını bıraktı. Mimar Sinan Üniversitesi Kütüphanesi'ne bağışladım. Torba sahilindeki bu evi ilk kez 20 yıl önce Memduh Ün ve Kemal Sunal ile görüp beğenmiştim. Salaş bir binaydı. Satın alıp bu hale getirdim. Tüm odalarına 60 yıl boyunca biriktirdiğim ödüllerimi, fotoğraflarımı, film afişlerimi, kitaplarımı ve benim için çok özel olan eşyalarımı yerleştirdim. Bir bakıma müze oldu” dedi.