Ünlü oyuncu, trans birey olduğunu açıkladı

Ünlü oyuncu, trans birey olduğunu açıkladı

The Umbrella Academy ve Juno'nun yıldızı Ellen Page, artık transseksüel bir birey olduğunu ve adını ‘Elliot’ olarak değiştirdiğini açıkladı.

Yıldız oyuncu Ellen Page, hayatıyla ilgili verdiği çok önemli bir kararı takipçileriyle paylaştı. Oyuncu, trans birey olduğunu duyurarak Elliot Page olarak hayatına devam edeceğini ifade etti. The Umbrella Academy ve Juno gibi filmlerin başarılı oyuncusu Page, kendisini manevi olarak destekleyen ve kucak açan herkese teşekkürlerini iletti.

Yeni kimliğiyle Elliot Page, sosyal medya üzerinden şu sözleri sarf ederek bir duyuruda bulundu: "Merhaba arkadaşlar, trans biri olduğumu sizinle paylaşmak istiyorum. Hitabım he/they ve adım Elliot. Bunu yazabildiğim için şanslı hissediyorum. Burada olduğum ve hayatımda bu noktaya ulaştığım için. Tüm bu yolculuk boyunca beni destekleyen muhteşem insanlara büyük minnet duyuyorum. Sonunda bana özgü kimliğimin peşinden gidebilmek için kendimi sevmenin nasıl olağanüstü bir şey olduğu hissini tarif edemem. Trans topluluğundan birçok kişi bana ilham verdi. Cesaretiniz, cömertliğiniz ve bu dünyayı daha herkesi kapsayan, sevgi dolu bir yer haline getirdiğiniz için teşekkür ederim. Elimden gelen tüm desteği sunacağım ve sevgi dolu, eşit bir toplum için çabalamaya devam edeceğim."

Elliot Page, açıklama yapmasından önce eşcinsel bir birlikteliği olmasıyla tanınıyordu. Kendi yaptığı açıklamayla birlikte trans bir birey olduğu resmileşti. Oyuncuyu X-Men: Days of Future Past, Umbrella Academy, Juno yapımlarında özellikle izlemiştik. Ayrıca Juno'daki rolü için Akademi Ödülleri'ne aday gösterilmişti.