Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Türk tiyatro ve sinemasının usta isimlerinden Devrim Parscan (83), Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlandı.

Yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı dün hayatını kaybeden Türk tiyatro ve sinemasının usta isimlerinden Devrim Parscan, Zincirliku’yu Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazı koronavirüs salgını nedeniyle az sayıda katılımla usta sanatçının mezarı başında kılındı. Cenaze merasimine Devrim Parscan'ın kardeşi Demir Parscan ve sevenleri katıldı.

Demir Parscan, ağabeyi Devrim Parscan’la ilgili şöyle konuştu:

Abim tahmin ediyorum 62 veya 63 yılında tiyatroda ilk oyununa başlamış 41 sene 9 ay şehir tiyatrosunda görevde bulunmuş. Onun haricinde, tiyatrodayken de birçok dizide ve filmde oynadı. Tiyatrodan emekli olduktan sonra da yine tiyatro oyunlarına devam etti. 83 yaşında vefat etti. 

Son bir seneye kadar stüdyolarda hala dublajına devam etti. O dublajda da bu işin en büyüğüydü. Herkesin 6 dakikada bitireceği işi o 35 saniyede bitiriyordu. Çok enteresan bir sanatçıydı, bu işi çok seviyordu. İsteyerek ve severek gitti. Mutlaka birilerini üzmüştür, üzmek istememiştir, bir şeyler olmuştur. Ben onun kardeşi olarak olmuş bir takım bir şeyleri varsa o dostlardan özür diliyorum. Abimin affını istiyorum, iyi bir insandı. Krallar gibi gitti.

https://twitter.com/yurtgazetesicom