Yargı dizisinden yargı kararlarının yok sayılmasına gönderme

Kanal D'de seyirci ile buluşan 'Yargı' dizisinde yargı kararlarının hiçe sayılmasına gönderme yapıldı.

“Yargı” dizisinin 94. bölümünde yargı kararlarının hiçe sayılmasına gönderme yapıldı.

yargi-dizi-52yk3.jpg

Kanal D'nin sevilen dizisi Yargı, 95. ve son bölümüyle ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Ay Yapım imzalı dizide Hakim hanıma hayat veren Zeynep Özan’ın sahnesi dikkat çekti.

title-16x9rev-1675332305.webp

DAVADAKİ SÖZLER DİKKAT ÇEKTİ

Daha önce Ilgaz’ın (Kaan Urgancıoğlu) beraat kararını veren hakimenin bu kez Çınar’ın (Arda Anarat) davasındaki sözleri dikkat çekti.

yargi-zeynep2.jpg

"HALBUKİ YARGI KARARIYLA SERBEST KALAN BİRİNİ BİR DAKİKA BİLE TUTAMAZSIN"

Zeynep Özan’ın hayat verdiği hakim şunları söyledi:

"Sistemimizde tahliye işleminin gerçekleşmesi için mahkemeden cezaevine geri götürürler. Halbuki yargı kararlarıyla serbest kalan birini bir dakika bile tutamazsın. Hakkında tahliye ya da beraat kararı verilen birinin özgürlüğünün bir saniye bile kısıtlanmasına taraftar değilim…"

Bu sözler mahkemenin beraat kararına rağmen serbest bırakılmayan ve milletvekilliği düşürülen Can Atalay başta olmak üzere yargı kararlarının hiçe sayılmasına gönderme olarak algılandı.

930d94e856747b6be5cbd1f999412c05.jpg

ZEYNEP ÖZAN KİMDİR?

Zeynep Özan (d. 20 Kasım 1980, İstanbul), Türk oyuncudur. 2014 yılından beri Payitaht Abdülhamid dizisinde Zülfet Kalfa karakterini canlandırmaktadır. Zeynep Özan, 20 Kasım 1980 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Lise eğitimini ise İstanbul Atatürk Kız Lisesi'nde tamamladı. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı. 2003 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları'nda göreve başladı. 2003-2014 yılları arasında Devlet Tiyatroları'nda birçok oyunda rol aldı. 2014 yılında Payitaht Abdülhamid dizisinde Zülfet Kalfa karakterini canlandırmaya başladı. Bu karakter ile tanındı ve büyük bir hayran kitlesi kazandı. Zeynep Özan, evli ve bir çocuk annesidir. Zeynep Özan, 1.68 m boyunda ve 54 kg ağırlığındadır.