Yavuz Bingöl, Erdoğan 'sevgisini' anlattı: Son nefesime kadar yanındayım

Yavuz Bingöl, Erdoğan 'sevgisini' anlattı: Son nefesime kadar yanındayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasına "hak veren" şarkıcı Yavuz Bingöl, Erdoğan'a karşı duyduğu sevgiyi anlattı.

Şarkıcı Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir "dünya lideri" olduğunu ve "son nefesine" kadar yanında olacağını söyledi. Günaydın'a konuşan Bingöl şunları söyledi;
ÖLENE KADAR ERDOĞAN'IN YANINDAYIM
"Erdoğan'la olan yakınlığım bazılarının ağrına gitti. Erdoğan'ı sevmek suç mu? Ben kendisinin duruşunu seviyorum. Erdoğan, herkesin saldırdığı bir dönemde bize sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanına, Ahmet Yesevi müzikalinden bahsettiğimde, hemen hayata geçirmemizi, kendisinin de gereken desteği vereceğini ifade etti. Yabancılarla birlikte Mevlana'nın da etkilendiği Ahmet Yesevi'yi tanıtmak için uluslararası bir müzikal hazırlıyoruz.
Sayın Erdoğan ile ilk kez yan yana gelmiyorum ki ben. Başbakan olduğu yıllarda da, sanatçıların düşüncelerini dikkate alan ve onlara itibar eden bir lider olan Cumhurbaşkanımızla, sürekli yan yana gelmişimdir. Bir ülkenin sanatçısı; siyasetçisi ile de oturur kalkar, vatandaş ile de sohbet eder. Ben otobüsle seyahat eden, gemiyle karşıya geçen, halkın içinde olan biriyim. Bazılarının içlerindeki Erdoğan düşmanlığını doğru bulmuyorum. Erdoğan, siyaset döneminde oyunu sürekli artıran, halkın seçtiği bir lider. Doğal olarak dostu da, düşmanı da, çekemeyeni de olacaktır. Benim kendisine çok büyük saygım ve sevgim var. Kendisi çok büyük bir dünya lideri. Ben onu seviyorum, siyasetini seviyorum"