Yerli ve milli Di Caprio Arda Kural'ın son hali

Yerli ve milli Di Caprio Arda Kural'ın son hali

Eski günlerine döndüğünü söyleyen yerli DiCaprio olarak tanınan ünlü oyuncu Arda Kural son halini paylaştı.

Bir döneme damga vuran ünlü oyuncu Arda Kural, psikolojik sorunlar yaşayarak zor günlerden geçmişti. Uzun süredir değişimiyle konuşulan oyuncu, son halini paylaştı.

ff76c22dc33f4f247bfc5c439e277c30.jpg

Kariyerine ilk olarak Kral TV'de VJ olarak başlayan ve daha sonra da 2000'li yılların başında gençlik dizisi 'Eyvah Kızım Büyüdü'de rol alan Arda Kural, 2005-2008 yılları arasında 'Emret Komutanım' ile şöhretine şöhret katmıştı. 'Bir dönem Yerli Leonardo DiCaprio' lakabıyla anılan oyuncu, şöhretinin zirvesindeyken psikolojik sorunlar yaşamıştı.

scxzs-1-469x420.jpg

ARDA KURAL SON HALİNİ PAYLAŞTI

Psikoz teşhisi konulan ve uzun yıllar yaşadığı hastalıkla savaşan Arda Kural, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Zor günleri geride bırakan Arda Kural'ın son hali paylaşıldı. 

İşte Arda Kural'ın son hali...

ekran-goruntusu-2024-05-15-174741-merr.webp

ARDA KURAL KİMDİR?

12 Nisan 1980'de Yalova'da doğan Arda Kural sinema ve dizi oyuncusudur.

Yalova Endüstri Meslek Lisesi'nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu'nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu'nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı.

İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio'ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. 2005'te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile de büyük beğeni topladı.

Kural, son olarak Nefrin isimli korku filminde rol almıştı.