Yurt dışındaki Eylül Öztürk'e yurt dışı yasağı! İlk açıklama geldi

Yurt dışındaki Eylül Öztürk'e yurt dışı yasağı! İlk açıklama geldi

Yurt dışındaki Eylül Öztürk'e yurt dışına çıkış yasağı geldi. Öztürk, yaptığı açıklamada durumunu avukata sorduğunu söyledi.

Tutuklanan Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" notuyla paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenlerin tamamı hakkında soruşturma başlatıldı ve hepsine yurt dışı çıkış yasağı getirildi.

ekran-goruntusu-2023-11-29-074931-g7lt.webp

Ancak zaten ABD'de yaşayan Eylül Öztürk bu soruşturma hakkında, "Ben zaten yurt dışındayım" yorumunu yaptı. Öztürk daha sonra yayınladığı videoda ise "Pasaportum askıya alınmış" dedi. Hukukçular bu açıklamaya tepki gösterdi.

EYLÜL ÖZTÜRK İDDİALARA NE DEMİŞTİ?

Daha önce Show Haber'de Eylül Öztürk'le ilgili Çeşitli iddialar ortaya atılmış haberde "Çiftin Amerika’ya giderken 144 milyon TL götürdüğü iddiası var. Çıkan haberler sonrasında aldığı 11 daireyi akrabaların üzerine geçirdiği söyleniyor" ifadeleri yer almıştı. Eylül Öztürk ise "Açıklama yapsam kale alacak mısınız ki? Yalanın sınırı yok anlatabiliyor muyum? Başına 'iddiaya göre yaz, devamına istediğin her şeyi yazabilirsin. Hangi birine cevap vereyim?" açıklamasında bulunarak iddiaları yalanlamıştı.

Son olarak Dilan Polat'ın Şampiyonlar Ligi" notuyla paylaştığı fotoğraftaki tüm fenomenler hakkında soruşturma başlatıldı ve hepsine yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

gadhs69xeaan5fm-fyuk.webp

"AMA BEN ZATEN YURT DIŞINDAYIM"

Murat Ağırel'in paylaşımıyla kendisine yurt dışı yasağı getirildiğini öğrenen Eylül Öztürk, yaşananlara tepki gösterdi. Soruşturmaya dahil edilmekten memnun olduğunu dile getiren Eylül Öztürk, "Ama ben zaten yurt dışındayım, o nasıl olacak anlamadım. Bunu avukatıma sorayım ben" dedi.

ekran-goruntusu-2023-11-29-074409-prfd.webp

Ardından, şu an içinde bulunduğu durumun çok büyük bir sınav olduğunu söyledi ve "Bu yara bende hiç geçmeyecek. Yaşamayan anlamaz" ifadelerini kullandı.

AVUKATLARDAN ÖZTÜRK'E YALANLAMA

Eylül Öztürk daha sonra yayınladığı videoda "Pasaportum askıya alınmış" dedi. Öztürk'ün bu açıklamaları sosyal medyada hukukçuların tepkisini çekti. Avukatlar peş peşe yaptıkları yorumlarda pasaportun askıya alınması gibi bir işlemin olmadığını, yurt dışına çıktığı gibi yurda da gelebileceğini ama Öztürk'ün yurda gelip ifade verdikten sonra hakkındaki karar kaldırılana kadar yurt dışına çıkamayacaklarını belirttiler.