Ayaklarınıza alüminyum folyo sarınca ne olur?

Ayaklarınıza alüminyum folyo sarınca ne olur?

Ayaklarınıza alüminyum folyo sarıp bekleyince gördüğünüz şeye şok olacaksınız. Etkisini duyan hemen deneyecek.

Mutfakta en sık kullanılan ürünlerden olan alüminyum folyoyu ayağınıza sarmak hiç aklınızın ucundan geçer miydi? Artık geçecek.

141527.jpg

Alüminyum folyoyu ayaklara sarmak, hiç düşünemeyeceğiniz inanılmaz etkilere sahiptir. Peki, ayağa sarılan alüminyum folyo neye yarar?

AYAĞA ALÜMİNYUM FOLYO SARMANIN YARARLARI NELER?

Alüminyum folyonun esnekliği, şekil almasını sağlayarak çeşitli uygulama alanlarında kullanımını mümkün kılar. Ayrıca su ve hava geçirmez özellikleri sayesinde gıdaların tazeliklerini korur. Kolay kesilebilir olması da pratik kullanımını artırır. Ancak alüminyum folyoyu ayaklarınıza sarmak, tahmin bile edemeyeceğiniz pek çok yarara sahiptir.

t25-faydasini-duyan-ayaklarin-592.webp

Medyatava'daki bilgilere göre ayaklara alüminyum folyo sarmanın bazı kişiler için tercih edilen bir uygulama olduğuna dair popüler inançlar mevcuttur.

Bazı insanlar, alüminyum folyonun ayakları sarmak suretiyle çeşitli faydalar sunduğuna inanmaktadır.

Bazılarına göre alüminyum folyo ile ayakları sarmak, vücudu ısıtarak kas gerginliğini azaltabilir ve kan dolaşımını artırabilir.

15536807-728xauto.webp

Bu yöntem, genellikle kasları rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve bu nedenle ayak ağrıları, şişlik veya yorgunluk hissi yaşayanlar tarafından tercih edilebilir.

Bazı kişiler alüminyum folyo sarmanın elektromanyetik alanlardan korunmada yardımcı olabileceğine inanmaktadır.

Alüminyum folyo ile ayakları sarmak ayrıca bir tür detoks etkisi sağlama amacına yönelik olarak da kullanılmaktadır.

ana-gorsel-aluminyum-kullanim-listelist.jpg

ALÜMİNYUM FOLYO AYAĞA NASIL SARILIR?

Yeterli miktarda alüminyum folyo kesin. Genellikle bir rulo alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Folyoyu temiz ve kuru bir zeminde hazırlayın.

Ayaklarınızı temizleyip iyice kuruladıktan sonra ayaklarınıza dikkatlice sarın. Folyoyu sıkı tutmayın ve rahatça sarın.

Alüminyum folyo ayak parmaklarına kadar sarılabilir veya sadece ayak tabanına sarabilirsiniz. Ayakları sardıktan sonra 1-2 saat boyunca bekleyin ve ardından çıkarın.