Canan Karatay uyuşturucu gibi bağımlılık yapan o besini açıkladı

Canan Karatay uyuşturucu gibi bağımlılık yapan o besini açıkladı

Prof. Dr. Canan Karatay uyuşturucu kadar bağımlılık yapan besini açıkladı.

Sağlıklı beslenme önerileriyle gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir yayında yedikçe bağımlılık yapan besini açıkladı.

1-kg-undan-5-somun-ekmek-one-cikan.webp

EKMEK BAĞIMLILIĞI

Canan Karatay, Ferda Yıldırım'ın YouTube kanalına konuk oldu. Karatay, ekmeğin içeriğinde bulunan maddeler nedeniyle vücutta bağımlılık yaptığını açıkladı.

Karatay, ekmeği bırakmak için de tavsiyeler verdi. Profesör Karatay, insanların sıklıkla tükettiğini ama aslında da yenmemesi gerektiğini söyledi.

aw208451-2.webp

EKMEK BAĞIMLILIĞINDAN NASIL KURTULUNUR?

Karatay ekmekten bahsederek “Hepsi ilaçlı, hepsi tehlikeli Birdenbire bırakmak da mümkün değil. Yavaş yavaş azaltarak bırakılabilir. Damak tadı bunu istiyor, damak tadını da gidermek için ağzınıza kristal kaya tuzu koyun kristal kaya tuzunu emin. Damakta meydana gelen umami denilen beşinci bir duyu var. Bunu bir Japon hekim buldu.

648afbd586b24a28fc62ff0e.webp

"KÖY YUMURTASI YİYİN"

O tadı almak için devamlı glutamat almak istiyorsunuz. Hepsinde glutamat var diğer adıyla Çin tuzu. Hepsinde früktoz yani mısır şurubu şekeri var. Siz devamlı yedikçe onları istiyorsunuz. Çünkü endüstrinin müthiş oyunu. Sizi bağımlı yapıyor. Ekmek bağımlılığı uyuşturucu madde bağımlılığına eşittir. Bitti, yemez o kadar! Doyamıyorum diyenlere cevabım köy yumurtası yesinler günde 10 tane hiçbir şeyleri kalmaz.” dedi.

"EKMEK YEMEYİN, PİLAV YEMEYİN"

Öte yandan yemeğin yanında turşu ve soğan yenilmesini de tavsiye eden Karatay “Ama pilavsız olacak ekmek yemeyin pilav yemeyin ev turşusu ve de soğan yiyin.” dedi.