Canan Karatay'dan 7 bin yıllık reçete! İşte en sağlıklı içecek

Canan Karatay'dan 7 bin yıllık reçete! İşte en sağlıklı içecek

Sağlıklı beslenme tavsiyeleriyle dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay en sağlıklı içeceği açıkladı.

Canan Karatay katıldığı programda 7 bin yıllık doğal ilacı hem insan vücudu için hem de ev temizliği için önerdi.

Sürekli olarak sağlıklı beslenme konusunda verdiği önerileriyle adından söz ettiren Prof. Dr. Canan Karatay'dan 7 bin yıllık doğal ilaç önerisi geldi.

Prof. Dr. Canan Karatay , Ferda Yıldırım'ın YouTube kanalındaki programına konuk oldu.

ekran-goruntusu-2024-05-19-125243.png

VİRÜSLERİ VE BAKTERİLERİ ÖLDÜRÜR

Yine çok konuşulacak açıklamalar yapan Karatay, en sağlıklı içeceği açıkladı. Karatay "7000 yıllık doğal ilaçtır. Virüsleri öldürür, bakterileri öldürür” ifadelerini kullandı.

EV TEMİZLİĞİ İÇİN DE KULLANILIYOR

Ev sirkesinin en sağlıklı içecek olduğunu açıklayan Karatay, “7.000 yıllık doğal ilaç Lütfen bunu kullanın… Sirke ama evde yapılan sirke olacak. Market sirkesini ev temizliği için kullanılabilir. Ben onu kullanıyorum. Evde boş yerler düz sirkeyle siliniyor ama her gün silmiyoruz. Halılar içeride var sirkeyle silinir pırıl pırıl olur halılar.

ekran-goruntusu-2024-05-19-125239.png

ANA MADDE İNGİLİZ KARBONATI

Çamaşır makinesine İngiliz karbonatı girer bizim evde. İçilebilir olan İngiliz karbonatı. Bulaşık makinesini de sirke pırıl pırıl yapar. Bütün kullanılan deterjanlar ve dezenfektanların ana maddesi İngiliz karbonatıdır. " şeklinde konuştu.

Devamında ise ev sirkesinin insan vücuduna yararını belirten Karatay “Ev sirkesi kendileri yaptığı zaman en sağlıklı içecektir. Bakın sirke ev sirkesinden bahsediyorum 7.000 yıllık doğal ilaçtır. Virüsleri öldürür, bakterileri öldürür, her türlü mikrobu öldürür, her türlü paraziti öldürür, toksinleri öldürür, kireci söker. Yeterli fazla miktarda uyguladığınızda kireç söker. Çaydanlıklar falan kireç tuttuğu zaman sirke kaynatırız. Ev sirkesi sabahları içilebilir. Aynı zamanda salataya da eklenebilir." dedi.

ekran-goruntusu-2024-05-19-125246.png

DOĞAL EV SİRKESİ NASIL YAPILIR?

Evde yapılan sirkelerin 2 ay bekletilmesi gerekiyor. Evde elma sirkesi yapmak için; elma, içme suyu,Doğal fermente elma sirkesi ya da sirke anası, cam kavanoz ve tülbent gerekledir.

Elmalar yıkandıktan sonra bir kavanouzun içine koyun ardından elmaları geçecek kadar içme suyu ekleyin.

Daha sonra ise sirke anası varsa sirke anasını, yoksa fermente elma sirkesinden 1 çay bardağı ekleyin. Kavanozu karıştırdıktan sonra ağzını tülbentle kapatıp karanlık bir köşeye koyun.