Erkekler dikkat! O yemek kellik yapıyor

Erkekler dikkat! O yemek kellik yapıyor

Pilavı çok tüketen erkeklerde kellik problemi olduğu açıklandı. Erkeklere çok pilav tüketmeyin uyarısı yapıldı. Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12 takviyesi şart...

Erkekler pilava çok meraklı... Belki de en çok sevilen yemeklerin başında geliyor. Uzmanlar erkeklere "devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insilünü yükseltir." uyarısında bulundu.

Saç dökülmesini önlemek için şu tavsiyelerde bulunuldu:

-Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12'lerine baksınlar, bütün bunlar birdenbire olmaz.
-Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor.
-Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın.

FAYDALARI DA VAR

Öte yandan bazı uzmanlara göre, pirinç miktar abartılmadan yendiğinde fayda sağlıyor. Sanılanın aksine kontrollü bir şekilde tüketildiğinde, sağlıklı ve besleyici bir besin. İçeriğinde bol miktarda kalsiyum, demir, fosfor ve magnezyum gibi mineraller içeriyor. Glisemik inseksi yüksek olduğu bilinse de şekere göre daha düşük olduğu belirtiliyor. Sebze ve salatalarla tüketildiğinde kan şekerini çok yormuyor.

Zengin bir karbonhidrat kaynağı olan pirinç; enerji veriyor. İster beyaz olsun, ister kahverengi olsun pirinç, kalp hastalıkları ve kalp krizi oluşumunu engelleyebilen ve kalbi koruyabilen antioksidan içeriyor. Ayrıca bol miktarda içeriği sodyumla yüksek kan basıncını kontrol etmeye yardımcı oluyor.