Ev temizlerken sakın bunu yapmayın

Ev temizlerken sakın bunu yapmayın

Ev temizliğinde bunları asla kullanmayın. Bu ürünleri kullanmak adeta ölüm saçıyor.

Ev temizliği insan sağlığı için oldukça önemlidir. Yaşam alanının bakımlı ve temiz olması insanın konforunu doğrudan etkiler. Ancak ev temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Aksi takdirde temizlik yapacağım diye sağlığınızdan olabilirsiniz. 

b39f0dd7e31f4821b8532855b5407033.webp

Ev temizliği için kullanılan bazı temizlik ürünleri tehlikeli kimyasallar içerebilir ve sağlığa zarar verebilir. Uzmanlar, ev temizliğinde güvenli ve sağlıklı alternatiflerin kullanılmasının önemini vurgulamakta.eryaman-ev-temizligi-1603391644.jpg

 

TEMİZLİK  MALZEMELER SOLUDUĞUMUZ HAVAYI ETKİLİYOR

Yeniçağ'daki habere göre Prof. Dr. Finn Rasmussen, temizlik malzemelerinin ve kişisel bakım ürünlerinin soluduğumuz havayı olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

ev-temizligi.jpg

Özellikle sabun, deterjan, ağartıcı ve cila gibi ürünlerin yanı sıra saç spreyi ve parfüm gibi kişisel bakım ürünleri, zararlı kimyasallar içerebilir.

ev-temizlik.jpg

KİMYASAL İÇERİLİK TEMİZLİK MALZEMELERİNİN NEDEN OLDUĞU HASTALIKLAR

Bu kimyasallar, astım, alerji, kanser, doğum kusurları ve hormonal bozukluklar gibi sağlık sorunlarına katkıda bulunabilir.

izmir-ev-temizlik-sirketi.webp

Bilimsel çalışmalar, düzenli ev temizliğinin alerji semptomlarını azaltmada ve genel sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermekte. Ancak, temizlik sırasında kullanılan ürünlerin içeriği konusunda dikkatli olmak gerekmekte.

profesyonelevtemizligi.jpg

DOĞAL VE ÇEVRE DOSTU HİJYEN ÜRÜNLERİNİ TERCİH EDİN

Çevre dostu ve organik temizlik malzemeleri, sağlık ve çevre üzerinde daha az zararlı etkilere sahip alternatifler sunmakta.

suadiye-ev-temizligi-439x290.jpg

Sirke, limon, karbonat, zeytinyağı, sodyum bikarbonat ve lavanta yağı gibi organik maddeler, ev temizliğinde sağlıklı ve çevre dostu alternatifler olarak önerilmekte.

whatsapp-image-2019-11-12-at-09-30-52-jpeg.jpeg

Bu maddeler, kimyasal içermeyen doğal temizlik çözümleri sunarak, ev temizliğinde güvenli bir seçenek oluştururlar.