Evinde böyle fincanı olanlar zengin olacak! Gram altınla yarışıyor

Evinde böyle fincanı olanlar zengin olacak! Gram altınla yarışıyor

Geçmişte birçok kişinin severek evlerine aldığı ve günümüzde pek de tercih edilmeyen sarı fincan takımları artık bir servet değerinde.

90'lı yıllarda neredeyse her evde bulunan sarı fincan takımları, bugünlerde artık antika değeri görüyor. Günümüzde, yeni kuşaktan gençlerin hiç ilgisini çekmeyen bu fincanların ortalama fiyatı ise 2 bin 250 lira seviyesinde.

ANTİKA DEĞERİNDE FİNCANLAR 2.250 TL FİYATINDA

Bu özel fincan takımları, ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde 2.250 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Gram altınla yarışan bu fincan fiyatlarına antikacılar daha yüksek teklifler de sunabiliyor. Eski dönemlerin aile yadigarı olan bu fincanlar, sahiplerine ekstra bir gelir kaynağı oluşturmuş durumda.

antika3-9hcq.jpg

Sosyal medya üzerinden antikacılar, bu tarz fincan takımlarını yüksek fiyatlarla satın almak istediklerini duyuruyor. Ancak bu durum, dolandırıcıların da dikkatini çekmiş durumda. Benzeri ürünleri antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcıların sayısı her geçen gün artmakta.

SARI FİNCAN TAKIMLARININ DEĞERİ ARTIYOR

1905 yılında Ohio, ABD'de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, o günden bu yana satış ve üretimlerine devam ediyor. Ancak şirket, eski dönem ürünleri yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bu değişim, antika sarı fincan takımlarının değerini daha da artırıyor.