Sildiği mesajlar ortaya çıktı,Apple'a dava açtı

Sildiği mesajlar ortaya çıktı,Apple'a dava açtı

Apple’ın mesaj silme sisteminin yanıltıcı olduğunu iddia eden İngiliz iş insanı, eşinin silinmiş mesajları bulması sonucu boşanma davası açtı.

The Times’a göre, adı açıklanmayan orta yaşlı adam, seks işçilerine gönderdiği mesajları iPhone’undan silmişti.

Ancak, bu mesajlar aileye ait iMac bilgisayarında hala erişilebilir durumdaydı.

Adam, evliliğinin son yıllarında seks işçilerine yöneldiğini ve iPhone’daki iMessage uygulaması üzerinden onlarla iletişim kurduğunu belirtti. Mesajları sildikten sonra eşinin bu mesajları aile iMac’inde bulduğunu söyledi.

YANILTICI MESAJ SİSTEMİ

The Timesa konuşan iş adamı, “Size bir mesajın silindiği söylendiğinde, onun silindiğine inanmakta haklısınız” dedi.

“Eşim için oldukça acı verici ve hala oldukça taze bir durum. Çok acımasız bir şekilde öğrenmiş oldu. Eğer onunla mantıklı bir şekilde konuşabilseydim ve bu durumu böylesine acımasız bir şekilde öğrenmeseydi, belki hala evli olabilirdim” diye ekledi.

Adam, Apple’ın mesajlaşma sisteminin yanıltıcı olduğunu ve silinen mesajların diğer bağlı cihazlarda hala bulunabildiğini iddia etti: “Bence tüm bunlar Apple’ın bana mesajlarımın silindiğini söylediği ama aslında silinmediği için oldu. Mesaj, ‘Bu cihazdaki mesajlar silindi’ deseydi, bir ipucu olurdu, ya da ‘Bu cihazdaki mesajlar sadece silindi’ demesi daha da iyi olurdu.”

'APPLE BU DURUMU KULLANICILARINA SÖYLEMİYOR'

Adam şimdi boşanma ve yasal masraflar nedeniyle kaybettiği 5 milyon sterlini geri almak için Apple’a karşı yasal işlem başlatıyor.

Cumhuriyet