İşte cinsel gücü artıran ot! 15-20 santim...

İşte cinsel gücü artıran ot! 15-20 santim...

Cinsel gücü artıran ve ruhsal bunalımı geçiren ot bulundu. 15-20 santim boyundaki bu otun faydalarına çok şaşıracaksınız.

Cinsel gücü artıran ve ruhsal bunalıma iyi gelen ot bulundu.

Cinsel gücü artıran bu göz dolduran bitki, vanilya otu. Vanilya otunun tüketimi sadece cinsel gücü değil, ruhsal bunalımı da önemli ölçüde etkiliyor.

ekran-goruntusu-2023-10-11-221941.png

VANİLYA OTU NEDİR?

Salepgiller familyasından; tropikal bölgelerde yetiştirilen, tırmanıcı gövdeli bir bitkidir. Yaprakları sapsız, yassı etlidir. Meyvesi 15-20 cm boyundadır.

Kullanılan kısmı henüz yeşilken toplanan ve sırasıyla kuru ve nemli yerlerde bırakılarak kurutulan, olgunlaşmamış meyveleridir. Kendine mahsus bir kokusu vardır.

ekran-goruntusu-2023-08-06-210838.png

VANİLYA OTU NE İŞE YARAR?

Vücudu kuvvetlendirir. Ateşi düşürür. Cinsel gücü artırır. Sinir bozukluğunu giderir. Hazmı kolaylaştırır. Bronşları temizler ve öksürük söktürür. Ruhi bunalımı geçirir.

VANİLYA NERELERDE KULLANILIR?

Yeniçağ'daki bilgiye göre vanilya, birçok farklı yiyecek ve içeceklerde tercih edilen bir tatlandırıcı türüdür. Ayrıca, kozmetik ürünlerinde ve parfümlerde de sıklıkla tercih edilir. Vanilyanın kullanım alanlarını sizler için derledik. Lütfen okumaya devam edin.

Yiyecekler: Vanilya, kek, kurabiye, dondurma, tatlılar, şekerlemeler, kahve, çikolata ve diğer birçok tatlı ve yiyecekte vanilya, eşsiz aroması sebebiyle tercih edilmektedir.

İçecekler: Vanilya, kahve, çay, sıcak çikolata, smoothie, milkshake, likör ve diğer birçok içecekte kullanılır.

ekran-goruntusu-2024-02-27-193534.png

Kozmetik: Biliyorsunuz, vanilya deyince akla, cilt bakım ürünleri, şampuan, saç kremi, losyon, sabun ve diğer birçok kozmetik ürünleri gelmektedir. Vanilya, cilt bakım ürünleri için doğal bir nemlendirici olarak kullanımının yanı sıra temiz koku özelliği sayesinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Parfüm: Bir çok parfümün içeriğinde vanilyanın varlığını fark etmişsinizdir. Vanilya, çiçekler ve diğer kokularla birleştirilerek, tatlı, yumuşak ve romantik bir koku oluşturmak için parfümlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Tıbbi: Vanilya, bazı tıbbi ürünlerinde tercihidir. Örneğin, vanilya, bazı ağrı kesicilerde ve diğer ilaçlarda kullanılır.

ekran-goruntusu-2024-02-27-193545.png

Temizlik: Vanilya bazı temizlik ürünlerinin de içeriğini oluşturur. Özellikle, evde yapılan doğal temizlik ürünü elde etmek istiyorsanız bir miktar vanilya eklemek, temizlik malzemenizin mis kokmasını sağlayacaktır.