Kan grubuna göre ne kadar zekisin? İşte en yükse IQ'ya sahip kan grubu...

Kan grubuna göre ne kadar zekisin? İşte en yükse IQ'ya sahip kan grubu...

Kan grubuna göre kişilik özelliklerini ortaya çıkaran bu test aynı zamanda zekayı kullanma biçimiyle alakalı da bilgi veriyor. Kan grubunuz zekanızla yakından ilgili. Peki hangi kan grubu ne kadar zeki?

Araştırmalara göre kan gruplarına göre zeka seviyeleri de değişiyor. İşte "Kan grubuna göre ne kadar zekisin?" sorusunun cevabı...

A GRUBU

A pozitif veya negatif kan grubu olanlar zeki, tutkulu. Bunu iş hayatında da iyi kullanıyorsunuz. Tüm bunlara rağmen karar verirken temkinlisiniz. Çılgınca riskler size göre değil. Takım çalışmasında başarılısınız. Yaptığınız her işte mükemmeliyetçi, dikkatli ve tutarlı olmayı tercih edersiniz. Araştırmalara göre kan grubu A olan kişiler duygusal açıdan daha zeki. Görgü kurallarına uyan ve ortam bozan biri değilsiniz. Rastgele eylemler size göre değil. Ancak bazen inatçı, takıntılı, aşırı hassas, karamsar ve kolayca strese kapılan biri olabilirsiniz. Duygularınızı ve düşüncelerinizi genellikle kendinize saklarsınız. Yalnızca çok güvenen insanlara kapınızı açarsınız.

A+ KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Mükemmel lider, takım çalışmasında başarılı, güvenilir, zeki. Olumsuz yönleri: Huysuz, gıcıklığı yerine göre seven ve eleştirinin hedefi olmak.

A- KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Çalışkan, ısrarcı, planlı olmayı seven, iradeli.

Olumsuz yönleri: Çabuk sinirlenir ve kolayca etkilenir.

B GRUBU

Araştırmalara göre kan grubunuz en hızlı beyne sahip. Keskin bir hafızanız var. Büyük olasılıkla matematik ve fen gibi konularda iyisiniz. Güçlü ve aktif olmanız sizi herkesten bir adım öne geçiriyor. Tutkulu ve yenilikçisiniz. Neşeli, maceracı, yeni deneyimlere açık, alışılmışın dışında ve rahatsınız. Aktif bir hayal gücünüz var. Ancak bazen sorumsuz, umursamaz, olgunlaşmamış, öngörülemez, kararsız, tembel ve işbirlikçi olmayabilirsiniz. Emir almaktan nefret ediyorsunuz. Ayrıca, olumsuz özelliğiniz olan şeyleri bırakamamanız nedeniyle pratik olmayan veya ulaşılamaz hedeflere takılıp kalabilirsiniz.

B+ KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Duygusal, yardımsever, ilişkilere önem veren, güzel, akıllı, yüksek IQ Olumsuz yönleri: Çabuk sinirlenir, dengesiz, sorumsuz.

B- KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Çalışkan, akıllı, iradeli, başarılı.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Bazen bencil olabilir ve pek yardımcı olmaz.

0 KAN GRUBU

Genellikle kendinize çok yüksek standartlar ve büyük hedefler koyarsınız. Her zaman hedeflerinize ulaşmanın bir yolunu bulmak için çalışırsınız. Ayrıca mükemmel liderlik özelliklerine de sahip olabilirsiniz. Ancak küçük veya önemsiz şeylerle ilgilenmiyorsunuz. Büyük resme odaklanıyorsunuz. Her durumda parlak tarafı görme eğilimindesiniz. Birisi size bardağın yarısının boş olup olmadığını sorsa, bardağın yarısı dolu diye düşünürsünüz. Bazen kaygısız tavrınız benmerkezci görünmenize neden olur. Ancak sizi tanıdıkça, sakin, bağımsız, huzurlu, kendini geliştirmeye adamış bir insan olduğunuzu anlarsınız. Ancak kendinizi kötü veya olumsuz hissettiğinizde soğukluk, öngörülemezlik, kibir vb. özellikler sergileyebilirsiniz. Girişken, cesur, sosyal bir kelebeksiniz, neşeli, kendine güvenen, kararlı, dayanıklı, sezgisel ve iradeli birisiniz. Ayrıca oldukça cömert ve yardımseversin. Açık bir bilince sahip olmayı tercih edersiniz.

O+ KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: İnsanlara faydalı, zihni açık, sosyal, iyimser.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Yeni deneyimlere pek açık değildir ve benmerkezci olabilir.

O- KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: İyimser, kararlı, dayanıklı, sezgisel, iradeli.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Tahmin edilemez ve benmerkezci.

Yüksek IQ

Diplomatik, uyumlu, gizemli, karizmatik, eksantrik, analitik, mantıklı, dışa dönük ama içe dönük bir bireysiniz. Olaylara rasyonel bir yaklaşımınız var. Yine de insanlarla uğraşırken empatik bir yaklaşım sergilemeye çalışıyorsunuz. Düşüncelerinizde çok çabuk kayboluyorsunuz. İstediğinizde ikiyüzlü davranabiliyorsunuz. AB kan grubuna sahip kişiliğin olumsuz özellikleri karmaşık, unutkan, sabırsız, sorumsuz, eleştirel, mesafeli, kararsız ve ayrımcı olabilir. Kişilik çalışmaları için kan gruplamasına göre, AB kan grubu kişiliğe sahip kişilerin genellikle A kan grubu ve B kan grubu kişiliklerinin kişilik özelliklerinin bir karışımını barındırdıkları kaydedilmiştir.

AB+ KAN GRUBUNUN OLUMLU YÖNLERİ: İlgili, içine kapanık, zeki, karizmatik.

OLUMSUZ YÖNLERİ: İkna edilmesi zor, inatçı, katı.

AB- KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Yüksek IQ, Aktif beyin.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Güven sorunları ve inatçı olabilir.

Kaynak: Aksam.com.tr