Mantarı ve ayak kokusunu tek seferde yok ediyor

Mantarı ve ayak kokusunu tek seferde yok ediyor

Ayak mantarını kısa sürede bitiren o etkili formül bulundu. Bu yöntem sayesinde kaşıntı ve kötü kokudan da kısa sürede kurtulacaksınız. İşte o etkili ve pratik formül...

Ayak mantarı kadın erkek fark etmeksizin hemen herkesin hayatının bir döneminde başına gelebilen durumlardan bir tanesi olabilmektedir.

Ayağın yeterince havalanmaması, uzun süre kapalı halde kalması, nemli şekilde kalması ayak mantarı probleminin oluşmasına neden olurken, ayak mantarını tedavi etmeden evvel bu hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Ayak mantarı, basit gibi görünse de esasında kişinin özgüveninde ciddi bir düşüşün oluşmasına neden olabilmektedir. Ayak mantarıyla beraber kaşıntı ve kötü koku durumunun oluşması da sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır.

Ayak mantarı ve ayak kokusunu yok edebilmek için şu yöntemleri deneyebilirsiniz...

AYAK MANTARI NASIL GEÇER?

Ayak mantarı, kaşıntı ve kötü koku nedeniyle kişiyi son derece rahatsız eden durumlardan bir tanesidir. Ayağın yeterince hava almaması, ayakkabı içerisinde uzun süre kalması gibi pek çok durum ayak mantarının oluşmasına neden olabilmektedir.

Ayak mantarını evde kısa sürede yok edebilmek ve ayağın yeniden eski haline dönmesini sağlayabilmek için uygulanması gereken belli başlı formüller bulunmaktadır.

Bu formüllerden bir tanesi ise şüphesiz elma sirkesi yöntemidir. Elma sirkesinin içerisinde bulunan antiviral özellikler ayak mantarının kısa sürede yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Elma sirkesi ile ayak mantarını yok edebilmek için ılık su dolu kovanın içerisine bir miktar kadar elma sirkesi ilave edin. Hazırladığınız bu suyun içerisinde ayaklarınızı 15-20 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresini tamamladıktan sonra ayaklarınızı suyla durulayın. Bu işlemi ayak mantarınız yok olana dek tekrarlayın. Düzenli uyguladığınızda ayak mantarının kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Elma sirkesinin yanı sıra ayak mantarını yok eden bir diğer formül ise şüphesiz çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı da yine içeriğinde bulunan sağlıklı bileşenler ile ayak mantarını kısa sürede bitirmeye yardımcı olur.

Çay ağacı yağını kulak çubuğu yahut bir pamuk yardımıyla direkt olarak mantarın olduğu bölgeye temas ettirebilirsiniz. Bu yöntem de ayak mantarının kısa sürede yok olmasına yardımcı olabilmektedir.