Saraçoğlu'ndan dipçik gibi yapacak doğal reçete

Saraçoğlu'ndan dipçik gibi yapacak doğal reçete

Yorgunluktan elini kolunu kaldıramayanları ayağa kaldıracak doğal reçete İbrahim Saraçoğlu'ndan geldi.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yorgunluktan eli kolu kalkmayanlara harmandalı oynatacak doğal reçete geldi. Bu tavsiyeye uyan dipçik gibi oluyor.

karaciger-yaglanmasi-belirtileri-ve-tedavisi.jpg

SABAH UYANDIĞINIZDA BÖYLE HİSSEDİYORSANIZ DİKKAT

Sabahları uyanırken hala halsiz ve dinlenmemiş şekilde uyanıyorsanız, karaciğerinizde problem olabilir. Özellikle hareketsiz bir yaşam tarzınız ve karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme alışkanlığınız varsa, bu durum karaciğerinizde yağlanmaya yol açabilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bu konuda önemli tavsiyelerde bulunuyor.

karaciger-yaglanmasi-ve-risk-faktorleri-54y83w7j-4132.jpg

KARACİĞER YAĞLANMASININ BELİRTİLERİ NELER?

Karaciğer yağlanması genellikle fazla kilolu kişilerde veya aşırı alkol tüketen bireylerde görülür. Bu hastalık, karaciğerde biriken yağlarla kendini gösterir ve yorgunluk, halsizlik, terleme ile karnın sağ üst kısmında dolgunluk hissi gibi belirtilerle fark edilebilir.

Hareketsiz bir yaşam tarzı, doğal olmayan gıdaların tüketimi ve yüksek miktarda yağ ve karbonhidrat alımı, karaciğer yağlanmasına neden olabilir. Bu yaşam tarzı, vücudun yağ depolamasını artırarak karaciğerin sağlığını olumsuz etkiler.

images.jpeg

SPOR VE DİYETLE BAŞARAMAZSANIZ BU KÜRÜ DENEYİN

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğer yağlanmasını önlemek ve tedavi etmek için en etkili yöntemlerden birinin maydanoz limon kürü olduğunu belirtiyor. Saraçoğlu, "Karaciğerin sağlıklı çalışabilmesi için maydanoz limon kürünü kullanmalısınız. Bu kür, karaciğerde birikmiş toksinleri atar ve karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırır. Spor ve diyetle başaramadığınız durumlarda bu kür imdadınıza yetişir. Karaciğer yağlanması, kalp krizi riskinizi de artırır. Ben yılda iki kez, 15’er gün boyunca bu kürü uyguluyorum ve bu adeta bir mucize" diyor.