Sivrisineklerden nasıl kurtulunur? İşte sinekleri kaçırma yöntemleri

Sivrisineklerden nasıl kurtulunur? İşte sinekleri kaçırma yöntemleri

Sivrisinekleri kaçırma yöntemleri ortaya çıktı. Uzmanlar yaz aylarının baş belası olan sivrisineklerden kurtulmanın yollarını anlattı.

Sivrisinekleri kaçırma yöntemleri uzman görüşleri ve bilimsel araştırmalardan ortaya çıktı.

680626-1174252632.jpg

Havaların ısınmasıyla yeniden ortaya çıkan ve günümüzü zehir eden sivrisinekleri evlerimizden uzak tutmak için kullanabileceğimiz doğal ve kimyasal çözümlerin neler olduğu ortaya çıktı.

114051530-whatsubject-jpg.webp

İşte uzmanların sivrisinekleri uzaklaştırmak için önerdiği doğal yöntemler...

SİVRİSİNEKLERDEN NASIL KORUNULUR?

Lavanta yağı, sivrisinekleri kovmada DEET kadar etkilidir. Bir başka araştırmaya göre Nane yağı da sivrisinekleri 2 saate kadar uzak tutabilir.

00-aedes-1170x779.jpg

Doğal Yöntemler:

Bitkiler: Sivrisinekleri kovucu etkisiyle bilinen bazı bitkiler, evlerimizi ve bahçelerimizi sivrisineklerden korumaya yardımcı olabilir. Bu bitkilerden bazıları şunlardır:

lavandula-angustifolia-lavanta-cicegi-tohumu-100-adet.jpg

Lavanta: Lavanta çiçeği, sivrisineklerin en sevmediği kokulardan biridir. Lavanta yağı kullanarak evinizin pencere kenarlarına ve girişlerine sürülebilir veya lavanta çiçeği saksıları bahçenize yerleştirebilirsiniz.

100013-nane-1-550x550.jpg

Nane: Nane de sivrisinekleri kovucu etkisiyle bilinen bir bitkidir. Nane yapraklarını ezerek cildinize sürebilir veya nane yağı kullanarak evinizin pencere kenarlarına ve girişlerine sürülebilirsiniz.

citronella-plant-2000-e8ba0cf293e54bb48f774eebe50cbc30.jpg

Citronella: Citronella yağı, sivrisinekleri kovmak için en sık kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Citronella mumları yakabilir veya citronella yağı içeren spreyler kullanabilirsiniz.

doganin-mucizesi-sarimsak-nedir-nasil-kullanilir-1647986311.png

Sarımsak: Sarımsak kokusu da sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir. Sarımsakları ezerek cildinize sürebilir veya sarımsak yağı kullanarak evinizin pencere kenarlarına ve girişlerine sürülebilirsiniz.

ucucu-yag.jpg

Uçucu Yağlar: Bazı uçucu yağlar da sivrisinekleri kovucu etkisiyle bilinir. Bu yağlardan bazıları şunlardır:

5f2d0d15d265a2132054fd3c.webp

Okaliptüs yağı: Okaliptüs yağı, sivrisinekleri ve diğer böcekleri kovmak için oldukça etkilidir. Okaliptüs yağı içeren spreyler kullanabilir veya okaliptüs yağı damlatılmış bir bezi evinize asabilirsiniz.

cay-agaci-yagi-faydalari-536958-1.jpg

Çay ağacı yağı: Çay ağacı yağı da sivrisinekleri kovucu etkisiyle bilinir. Çay ağacı yağı içeren spreyler kullanabilir veya çay ağacı yağı damlatılmış bir bezi evinize asabilirsiniz.

limon-otu-yagi.jpg

Limon otu yağı: Limon otu yağı da sivrisinekleri kovucu etkisiyle bilinir. Limon otu yağı içeren spreyler kullanabilir veya limon otu yağı damlatılmış bir bezi evinize asabilirsiniz.