Tıkanmış lavabo nasıl açılır? İşte tesisatçıların herkesten gizlediği sır

Tıkanmış lavabo nasıl açılır? İşte tesisatçıların herkesten gizlediği sır

Tesisat ustalarının sır gibi sakladığı yöntem ortaya çıktı. Tıkanmış lavabo giderlerini kısa sürede açan tüyo belli oldu.

Tıkanmış lavaboyu açmak için birçok yöntem vardır. Ancak evde pratik bir şekilde giderleri açmak aslında çok kolaymış.

Birçok kişi tıkalı lavaboyu açmak için tesisatçıyı beklemek istemiyor ve etkili çözümleri internette arıyor. Peki tıkanmış giderleri açmanın en basit yolları neler?

ekran-goruntusu-2024-05-29-153100.png

KABARTMA TOZU VE SİRKE

Lavaboyu sirke ve kabartma tozu kullanarak temizlemek için, drenaj borusuna birkaç yemek kaşığı kabartma tozu serpin. Ardından, giderde karbondioksit salmak için kimyasal bir reaksiyona neden olan yaklaşık yarım bardak beyaz sirke ekleyin.

Uzmanlar, “Karışımın köpürmesi ve sabitlenmesi tıkanıklığı gevşetir. Solüsyonu yaklaşık 15 dakika etki etmesi için bırakın ve ardından sıcak su ile durulayın. Evde kabartma tozu yoksa sirke ve tuz da kullanabilirsiniz.”

ekran-goruntusu-2024-05-29-153044.png

BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİ

Uzmanlar şöyle devam etti: “Bir drenaj borusundaki inatçı tıkanıklıklar için bulaşık makinesi tabletleri kullanabilirsiniz. Onları sıcak suda eritin ve ardından sıvıyı her seferinde az miktarda olmak üzere yavaşça gidere dökün."

Bu tüyo için sert bulaşık makinesi tabletlerini kullandığınızdan emin olun çünkü bunlar patlamak yerine düzgün bir şekilde çözülecektir.

ekran-goruntusu-2024-05-29-153022.png

KOLA

Kola, banyoyu tekrar temiz hale getirmek söz konusu olduğunda popüler bir temizlik ürünüdür. Kanalizasyon tıkanıklıklarını gidermek ve tuvaletteki veya muslukların etrafındaki kireçle mücadele etmek için kullanılabilir. Banyo uzmanlarına göre organik maddelere karşı etkili olan fosforik asit içerir.

"Akşam, gidere bir litre kola dökün ve ardından tıkanıklığı çözmek için gece boyunca çalışmaya bırakın."