Yaşlı adama aşı yapan iki doktor arasındaki farkı bulan süper zekalıdır

Yaşlı adama aşı yapan iki doktor arasındaki farkı bulan süper zekalıdır

Yaşlı adama aşısını yapan iki doktor arasındaki farkı 9 saniyede görebilenler yüksek IQ'lu sayılıyor.

Bu görsel zeka testinde resimdeki üç farkın bulunması isteniyor. Bunun için size verilen süre sadece 9 saniye. Peki bu kadar kısa sürede 3 farkı bulabilecek misiniz? Haydi başlayalım...

ekran-resmi-2024-05-26-15-bprn.webp

Son zamanların en popüler alıştırmalarından bir tanesi fark bulmacaları olurken, fark bulmacalarına bir yenisi daha eklendi... Bu tarzda bulmacaların düzenli olarak çözülmesi, kişinin görsel aynı zamanda pratik zekalarının güçlenmesine katkı sağlıyor.

ekran-resmi-2024-05-26-15-bprn.webp

RESİMDEKİ 3 FARKI BUL

Bu testte yaşlı adamın aşısını yapan genç doktor görselinde tam tamına 3 fark bulunuyor. Bu 3 farkı ise yalnızca yüksek IQ'lu olanlar 9 saniyede görebiliyor.

ekran-resmi-2024-05-26-15-bprn.webp

Peki ya siz bu 3 farkı kaç saniyede görebildiniz? Eğer hala bulamadıysanız işte cevaplar...

Yaşlı adama aşısını yapan genç doktor görselindeki farkları şu şekilde sıralayabiliriz; İlk fark şüphesiz yaşlı adamın saçında bulunuyorken ikinci fark ise yine yaşlı adamın kıyafetinin yakasında bulunuyor.

ekran-resmi-2024-05-26-15-rh8q.webp

Üçüncü yani son fark ise genç doktorun oturduğu sandalyenin ayaklarında bulunuyor. Tüm bu 3 farkı 9 saniyede görebilenler yüksek IQ'lu. Eğer 3 farkı 9 saniyede göremediyseniz sakın üzülmeyin. Biraz daha antrenman ve pratik ile pratik düşünebilme yetisini kazanmanız mümkün!