Altın Uzmanı isimden kritik altın tahmini: İkinci dalga çöküş geliyor!

Altın Uzmanı isimden kritik altın tahmini: İkinci dalga çöküş geliyor!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları için kritik açıklamalarda bulundu...

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları için kritik açıklamalarda bulundu...

Altın fiyatları 2022 yılına iyi bir başlangıç yaptı fakat ay sonuna doğru gram altın fiyatı sakin seyirde işlem görüyor. Altın fiyatları için kritik yorumları olan ve gram altın fiyatı için 1450 TL öngörüsünü paylaşan Altın Uzmanı İslam Memiş kritik yorumda bulundu. Altın fiyatları tarafında nelerin beklendiğini yorumlayan İslam Memiş, mümkün olduğunca uzun vadeli bir yatırımcı olun tavsiyesinde bulundu. Peki, altın fiyatları ne olacak? İşte güncel altın yorumu…

GRAM ALTIN TAHMİNİ: KALICI OLABİLECEĞİNİ TAHMİN ETMİYORUM

Zarar edenlerin genelde kısa vadeli bir beklenti içerisinde bir ortamda bulunduklarını ve bunun yanlış olduğunu söyleyen Altın Uzmanı İslam Memiş, “Altın dolar paritesi yapan bana göre şanslı olabilir. ONS altın fiyatında yükselişlerin ben kalıcı olabileceğini tahmin etmiyorum. Altın dolar paritesi yapmak isteyen yatırımcılar; bu hafta son bir şans yakalıyor. O 900 - 1000 TL üstünde alım yapanlar maliyet düşürmek için bir fırsat yakaladı bana göre. Elinde altın bulunduranların maliyet düşürmek için son haftası vurgu yapmak istiyorum.” dedi.

“ONS altın fiyatı için 1790 dolar seviyesinin altında rakamlar bekliyorum” diyen İslam Memiş, “1790 dolar altına düşüş hızlı olabilir. Rusya-Ukrayna yaşanırsa piyasaları bomba etkisi yaparsa ONS altın fiyatından yukarı hareketler görülür.” dedi.

Gram altın fiyatında beklentisini açıklayan İslam Memiş, “750 devamında 720 lira seviyesini bekliyoruz. Önümüzdeki haftalarda hızlıca geri çekilen gram altın fiyatlarında öngördüğüm hızlı çöküşlerle birlikte 750 devamında 720 arasında geri çekilme bekliyoruz. 1450 TL seviyesi yıl içinde öngördüğüm fiyat.”

“Şubat ayı için konuşuyorum. ONS altında 1750-1720 çok yakındır. İkinci çöküş gelecektir. Kısa vade orta vade uzun vade bilmeyenler boşuna takip etmesin.” dedi.

Dolar kurunda da sert düşüşlerin beklendiğini söyleyen İslam Memiş, “Dolar kurunda ikinci çöküşü beklemeye devam ediyoruz. FED burada ana direkt. Kolon olarak düşünün. Bu hafta çarşamba günü faiz kararını açıkladıktan sonra dolara bakacağız. 13,60-13,65 direnç seviyesi yukarıda 13,80 seviyesi. Bu bant aralıkları çıkış için bir fırsat sunacaktır.” değerlendirmesi yaptı.

Gram altın fiyatı yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından saat 17.00 itibarıyla 793 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1308 lira iken Cumhuriyet altını da 5211 liradan satılıyor.

İlgili Haberler