İbn-i Sina’nın bile şifa kaynağıydı. Ülseri ve yarayı sonsuza dek bitiriyor

İbn-i Sina’nın bile şifa kaynağıydı. Ülseri ve yarayı sonsuza dek bitiriyor

İbn-i Sina, tıp alanındaki derin bilgisi ve şifa kaynağı olan eserleriyle tıp tarihine damgasını vurmuş bir bilim insanıdır.

Onun eserleri, ülser gibi ciddi sağlık sorunlarına çare bulmak için önemli bir kaynaktır. Ülser ve yaraların tedavisi konusundaki bilgisi, çağının ötesindeydi ve bu sayede birçok insanın acısını dindirmiş ve sağlığına kavuşmasını sağlamıştır.
 

Tarih boyunca hep sağlık amaçlı kullanılmış şekilde kudret narı; hipokrat ülser, kolera, kas ağrılarını tedavi etmek için kullanmış, İbn-i Sina incir ile karıştırıp hastalarını iyileştirmiş.

Uzun yıllardır eski insanlar tarafından kullanılan kudret narı bitkisinin ülser, gastrit ve reflü de önemli etkisi olduğu biliniyor.

maxresdefault-005.jpg

KUDRET NARININ FAYDALARI

-Bağışıklığı güçlendirir

-Sindirim sistemini tedavi eder

-Kanı temizler

-Cinsel gücü artırmaya yardımcı olur

-Cildi korur

-Tümör oluşumunu engeller

-Kan şekeri seviyelerini korur

- Yanıklara sürülüp tedavi ediliyor

Zeytinyağı ile karıştırıla kudret narının mideye iyi gelmesi için sabahları ve akşamları 1 tatlı kaşığını 40 gün boyunca düzenli tüketiniz.

KUDRET NARI NASIL HAZIRLANIR?

Malzemeleri

3 adet kudret narı
2 su bardak zeytinyağı
1 adet küçük kavanoz

Yapılışı

Kudret narının çekirdeklerini açıyoruz. Elimizle küçük parçalara ayırıyoruz. Kavanoza sığacak kadar. (bıçak kullanılmamalı)

Daha sonra kavanozun içine güzelce dolduruyoruz. Kudret narını doldurduğumuz kavanozun üzerini geçer zeytinyağı doldurup kapağını kapatıyoruz.

Her gün yada iki günde bir sallıyoruz içindekiler karışsın diye.

Bu şekilde 6 ay bekletiyoruz içindekiler erisin ve daha etkili olsun diye. Daha sonra gerekli durumlarda kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Haberler