Sözcü TV'yi açan duyduklarına inanamadı! Fatih Portakal'dan beklenmedik rest...

Sözcü TV'yi açan duyduklarına inanamadı! Fatih Portakal'dan beklenmedik rest...

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV ana haber bülteninde rest çekti. Gazeteci Fatih Portakal'ın açıklamaları kısa sürede gündem olurken Portakal'a nasıl bir cevap geleceği merak konusu olmuş durumda.

Son dönemde Fatih Portakal açıklamalarıyla dikkat çekiyor. İyi Parti'ye yönelik açıklamaları İyi Parti'de rahatsızlık yaratmıştı.

FATİH PORTAKAL'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK AĞIR SÖZLER

Fatih Portakal ve İyi Parti arasında başlayan tartışma başka bir boyuta taşındı. Polemik giderek tırmanırken Fatih Portakal, Sözcü TV yayınında adeta ateş püskürdü.

İYİ PARTİ VE FATİH PORTAKAL ARASINDA GERİLİM NASIL BAŞLADI?

Mynet.com'un derlemesine göre; İYİ Parti ile CHP arasında karşılıklı yerel seçim restleşmesi yaşanırken, Meral Akşener, 81 ilde kendi adaylarını çıkaracaklarını söyledi. Sözcü TV Ana Haber'i sunan Fatih Portakal ise, "Siz rahat olun Meral Akşener 2 gün sonra yanaşmaya başlayacak. Matematik ortada" dedi.

İYİ PARTİ'DEN PORTAKAL'A TEPKİ: "BANKA HESABIN YÜKSELDİKÇE, HAYSİYETİN..."

fatih-portakal-canli-yayinda-sozcu-tv-calisanini-azarladi-h1687820769-5ffad4.jpg
Fatih Portakal'ın sözleri İYİ Parti kanadında tepkiye yol açtı. İYİ Parti basın danışmanı Murat İde, Portakal'a "Yaptığın yorum değil. Bildiğin hadsizlik. Banka hesabındaki rakam yükseldikçe, haysiyetin alçalıyor farkında mısın? Ayıp ediyorsun Fatih." sözleri ile yüklendi.

İYİ PARTİLİ POYRAZ: "DÖNEMSEL KARİYER PLANLAMASI YAPAN HADSİZ!"


İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ise Fatih Portakal'ın sözlerinin ardından "Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz, Meral Akşener'i, yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir." ifadelerini kullandı.

CANLI YAYINDA AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ


Fatih Portakal, Sözcü TV ana haber bülteninde gelen eleştirilere 'yanar döner siyaset yapıyorlar" deyip çok sert tepki gösterdi:"Yanardöner siyasetinize inanmıyorum. Oturmasaydın masaya. Neden oturdun? Bunları hatırlatınca 'hadsiz, terbiyesiz' diyorsunuz. Siz bırakın benimle uğraşmayı. Siz iktidara gelmeye uğraşın. Yanardöner siyasetinizle bırakın, bu siyasetinizle gitmeyin."

"NE DEDİKLERİ BELİRSİZ. KELİMELER ÜZERİNDEN OYNAMAYA BAŞLADILAR"


İYİ Parti'den gelen 'ittifaksız seçim' çıkışlarına değinen Portakal, "Ne dedikleri belirsiz. Kelimeler üzerinden oynamaya başladılar. Kürşad Zorlu, 'İttifak başka bir şey, iş birliği başka bir şey' demiş. Bahadır Erdem ise, 'İttifaksız olmaz' diyor. Siz önce kendi içinizde bir fikir birliğine varın. Ondan sonra da ne yapacaksanız yapın. Bırakın gazeteci ile uğraşmayı. Siz iktidara gelseydiniz ne yapacaktık?" ifadesini kullandı.

640xauto-001.jpg

"HAD BİDİRMEYİN, HADDİNİZİ BİLİN"


Eleştirilere sert tepki gösteren Portakal şunları kaydetti:

"Hangi sözün hakaret olduğunu bilecek kadar yetişmiş bir insanım. Siz haddinizi bilin, had bildirmeyin."

MURAT İDE'DEN AYNI SERTLİKTE CEVAP


İYİ Parti Basın Danışmanı Murat İde, Fatih Portakal'ın çıkışına sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. "Sevgili Fatih Portakal ben 'eleştiriye, yoruma eyvallah, ama hakaret olmaz' dedim. Çok temel bir meslek kuralını hatırlattım sadece.. Ama hatamı kabul ediyorum; Senin itibarını senden fazla önemsemişim.. Haklısın, gerek yokmuş.." dedi.

640xauto.jpg

FATİH PORTAKAL HAKKINDA İSTİFA İDDİALARI

Öte yandan Fatih Portakal hakkında bazı haber siteleri Sözcü TV'den istifa edecek iddialarını ortaya attı. Ancak bu iddialar Fatih Portakal ve Sözcü TV tarafından doğrulanmadı. Sözleşmeyi uzatan Fatih Portakal'ın bu sezon sonuna kadar Sözcü TV'de ana haber bültenini sunmaya devam edeceği öğrenildi. 

İlgili Haberler