TRT1'in sevilen dizisi yayından kaldırılıyor! Sayılı günler sonra dizi final yapacak

TRT1'in sevilen dizisi yayından kaldırılıyor! Sayılı günler sonra dizi final yapacak

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, Gönül Dağı, Mehmed Fetihler Sultanı, Teşkilat gibi rekortmen yapımlara imza atan TRT1, bir dizisine yakın bir zaman sonra nokta koyacak.

TRT1, bir diziye daha veda etmeye hazırlanıyor. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, Gönül Dağı, Mehmed Fetihler Sultanı gibi rekortmen yapımlara imza atan TRT1, bir dizisine yakın bir zaman sonra nokta koyacak.


 Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin ardından izleyicileri ekranlara kilitleyen TRT1, birbirinden iddialı yapımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ancak kanalın bu kez de bir dizisine veda etmeye hazırlandığı haberleri dikkatleri üzerine çekti.

Birbirinden kaliteli projeleriyle izleyici kitlesine seyir zevki yaşatmaya hız kesmeden devam eden TRT1, bir dizisiyle vedalaşmaya hazırlanıyor. Sezon sonuna doğru adım adım yaklaşılırken piyasaya sürdüğü dizileriyle alakalı final veya sezon finali kararı alan TRT1'den beklenmedik bir açıklama geldi.

Toplamda 7 haftadır TRT1 ekranlarında varlık gösteren Kül Masalı, final yapan diziler kervanına katılıyor. TRT1'in aldığı karar doğrultusunda, ikinci sezon onayı alamayan Kül Masalı dizisinin sayılı günler sonra yayın hayatının sona ereceği öğrenildi.

7brth-1712330035-2239.jpg

Metin Balekoğlu'nun yönetmenliğinde çekimleri Kapadokya ve Antalya'da gerçekleştirilen Kül Masalı dizisinin 3 bölüm sonra yani 10.bölümde ekran macerasına nokta koyulacak.


Her Perşembe akşamı heyecan ve gerilim dolu sahneleriyle izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatan Kül Masalı'nın senaryosunu Seda Karaoğlu ve Toprak Karaoğlu kaleme alıyordu.

Gökhan Alkan'ın 'Arat Giraylı', Sevda Erginci'nin 'Özge Günay' ve Başak Gümülcinelioğlu'nun ise 'Jale Giraylı' karakteriyle kameralar karşısına geçtiği dizinin yapımcılığını ise Cemil Cengiz üstleniyordu.

İlgili Haberler