Kolesterole doğal çözüm: Üstelik sadece çeyrek bardak tüketmek yeterliymiş...

Kolesterole doğal çözüm: Üstelik sadece çeyrek bardak tüketmek yeterliymiş...

Kolesterole doğal çözüm arıyorsanız limon ve sarımsağın gücünden yararlanın

Kolesterol, vücudumuzdaki hücrelerin normal çalışması için gereklidir. Ancak yüksek kolesterol seviyeleri kalp hastalığı riskini artırabilir. Peki, kolesterol neden olur?
 Kolesterolün ana kaynağı vücudumuzun kendi üretimidir.

Karaciğer, bu yağ benzeri maddenin çoğunu üretir ve kan dolaşımına salar. Ayrıca, kolesterolü içeren besinleri tüketmek de kandaki kolesterol seviyelerini etkileyebilir. Beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler, obezite, hareketsiz yaşam tarzı, sigara içme alışkanlığı ve yaş gibi faktörler yüksek kolesterol seviyelerine neden olabilir. Özellikle doymuş yağ ve trans yağ içeren besinleri sıkça tüketmek, kolesterol seviyelerini artırabilir.


Uzakdoğu kültüründe asırlardır kullanılan Ginkgo Biloba'nın damar tıkanıklığı, kolesterol gibi durumlara iyi geldiği bildirildi

Uzakdoğu kültüründe yüzyıllardır kullanılan mucizevi bir ilaç, damar tıkanıklığı, kolesterol gibi durumlara iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Geleneksel tıp uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olan bu ilaç, asırlardır insanların sağlığına destek olmaktadır.

Uzakdoğu kültüründen gelen ve asırlardır kullanılan Tibet ilacı, sarımsak ve limonun şaşırtıcı bir birleşimiyle damar tıkanıklığı, kolesterol ve benzeri sağlık sorunlarına doğal bir çözüm sunmaktadır. Bu eski tarif, birçok kişi tarafından kullanılarak sağlıklarını olumlu yönde etkilemiştir.

Ancak bu ilacı kullanırken dikkat etmeniz kesinlikle yönergelere uymanız da önemlidir. Uzmanlar ilacın faydalarının yanında yanlış kullanımda ciddi sorunlara yol açabileceğini de belirtmektedir.

İşte Tiber ilacının tarifi de kullanım yöntemi:

Tibet İlacı Tarifi:

300 gram sarımsak
1 kilo limon kabuğu
1,5 litre su
İşte Tibet ilacını hazırlamak için adım adım yapmanız gerekenler:

Limon kabuğunu ince bir rende ile rendeleyin
Sarımsağı küçük parçalar halinde kesin
Rendelenmiş limon kabuğunu ve doğranmış sarımsağı 1,5 litre su ile birlikte bir tencereye koyun
Karışımı iyice karıştırın ve kaynatın

Kaynamaya başladıktan sonra, ateşi kısın ve yavaşça kaynatmaya devam edin
Yaklaşık 15-20 dakika kaynatıldıktan sonra, ocaktan alın ve soğumaya bırakın
Soğuyan karışımı bir kavanoza aktarın ve kapakla kapatın

Tibet İlacı Nasıl Kullanılır:

maxresdefault-001.jpg

Tibet ilacını aç karnına çeyrek bardak kadar için
Her gün aynı saatte içmeye çalışın
25 gün boyunca bu kürü uygulayın
Ardından 10 gün ara verin
Son olarak, 25 gün daha aynı şekilde kullanın
Tibet ilacı kürünü yılda iki kezden fazla uygulamamaya özen gösterin ve her kürden sonra 6 ay ara verin.

Tibet ilacı doğal bir tedavi yöntemi olabilir, ancak herkes için uygun olmayabilir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa veya ilaç kullanıyorsanız, bu tarifi uygulamadan önce bir doktora danışmalısınız. Ayrıca, belirtilen dozu aşmamaya dikkat etmelisiniz. Tibet ilacını kullanırken dikkatli olmak, bilinçsizce kullanmaktan kaçınmak ve uzman tavsiyelerine uygun şekilde hareket etmek önemlidir. Bu ilaç, doğal bir çözüm olabilir, ancak herkes için uygun olmayabilir. Sağlığınızı riske atmamak için dikkatli olun.

 

Sarımsak ve limonun bir arada tüketilmesi, vücuda birçok fayda sağlar. Özellikle sabahları aç karnına suyun içerisine sıkılmış limon suyu ve ezilmiş sarımsak eklenerek tüketildiğinde, sindirim sistemini düzenler, detoks etkisi gösterir ve enerji seviyesini yükseltir.

Kaynaklar: Cumhuriyet.com.tr, Youtube.com, Kisadalga.net

İlgili Haberler