Çiçekleri coşturan doğal gübre: Üstelik çiçek üzerindeki etkisini 2 günde  gösteriyor

Çiçekleri coşturan doğal gübre: Üstelik çiçek üzerindeki etkisini 2 günde gösteriyor

Çiçeklerin coşmasını sağlayan doğal gübre önerisi. Birçok kişinin bu doğal yöntemden haberi yok

Evde çiçek bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için dikkatli olunması gereken bu detayları sizler için derledik.
 

Evde çiçek bakımı yaparken bu önemli noktalara dikkat ederek bitkilerinizin sağlıklı ve güzel bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, doğru bakım ile çiçekleriniz her zaman canlı ve göz alıcı olacaktır.

Çiçeklerin canlanmasını sağlayan doğal gübre karışımı hakkında işinize yarayacak harika bir bilgiyi şimdi sizlerle paylaşacağız. Çiçeklerin canlanmasını sağlayan doğal gübre karışımı yapmak için muz kabuğu, yumurta kabuğu ve kahve telvesi kullanabilirsiniz.

Bu malzemeleri bir blenderda karıştırın ve ardından içme suyu ekleyin. Elde ettiğiniz karışım ile doğal gübre yapmış olacaksınız. Bu gübreyi menekşe gibi çiçeklerde de kullanabilirsiniz

maxresdefault-004.jpg

PİRİNÇ'TE ÇİÇEKLERİNİZ İÇİN HARİKA BİR SEÇENEK

GZT.COM sitesinde çiçek diplerine pirinç kürü öneriliyor. Ancak pirinç kürüyle ilgili olarak herkesin bilmesi gereken önemli bir püf nokta var;

Öncelikle şunu söyleyelim. Pirinci yıkadığınız ilk su kullanılmaz! İkinci ve üçüncü su kullanılır. Pirinçlerinizi bir güzel yıkadınız. Daha sonra bir kabın içerisine alın ve üzerini geçecek kadar su ekleyin. 1 saat beklettikten sonra pirinçleri suyuyla beraber blenderdan geçirin. Ve ardından süzün. Bu suyu çiçeklerinize haftada 1 kez verdiğinizde hem yeni çiçekler açacaklar hem de yaprakları parlayacak.

Pirinçle yapılan bu uygulama çiçekler üzerinde 2 günde etkisini gösteriyor.

PİRİNÇ SUYUNUN BİTKİLERE FAYDALARI

Haberturk.com sitesinde pirinç suyunun çiçeklere sağladığı faydalar sıralandı:

Pirinç suyunu içerisinde yer alan mineraller çiçekler için besin kaynağı olarak bilinmektedir. Bu yüzden haftada bir kez hem toprağı hem de yaprakları fermente ettiğiniz pirinç suyu ile beslerseniz çiçeklerinizin canlandığını görebilirsiniz. Bu doğal yöntemler sayesinde **çiçeklerinizi** solmaktan kurtarabileceksiniz.

Kaynaklar: gzt.com, haberturk.com, uskuphaber.com

İlgili Haberler